پرداخت 520 میلیارد ریال تسهیلات در مازندران

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
پرداخت 520 میلیارد ریال تسهیلات در مازندران

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران گفت: بانک توسعه تعاون در پنج ماه امسال 520 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در تمام بخش‌های اقتصادی در استان پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علیرضا اکبری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد را مهم‌ترین هدف این بانک اعلام کرد.

وی اظهار کرد: به منظور اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و در جهت ارتقای بخش تعاونی در اقتصاد کشور، بانک توسعه تعاون تشکیل شد.

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران افزود: ارتقای ظرفیت و توانمندی‌های بخش تعاونی با هدف افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد، کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی استان از طریق توسعه بخش تعاونی و فراهم کردن زمینه‌های عدالت اجتماعی، فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت بخش تعاونی در فعالیت‌های اقتصادی، تشویق و تقویت اشخاص حقیقی و حقوقی برای سرمایه‌گذاری به شکل تعاونی و ... از مهم‌ترین اهداف در این بانک است.

این مسؤول نخستین مبنا در اقتصاد تعاونی را فلسفه اجتماعی آنها دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در قالب تعاون تمام گروه‌های اجتماعی را در اقتصاد سهیم کنیم.

اکبری تصریح کرد: همه با هم باید برای توسعه تعاون تلاش کنیم و اعتقاد داریم راه تحقق اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی بخش تعاون است.

وی با تأکید بر ضرورت توانمندسازی تعاونی‌ها، ادامه داد: در سال گذشته بانک توسعه تعاون از محل منابع داخلی و وجوه اداره شده و تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد عاملیت، در مجموع یک‌هزار و 234 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در بخش‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و عمران، خدمات و بازرگانی پرداخت کرده است و از محل این تسهیلات حدود 4 هزار و 500 شغل ایجاد و حفظ شده است.

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران اظهار کرد: بانک توسعه تعاون در پنج ماه امسال در مجموع 520 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در تمام بخش‌های اقتصادی پرداخت کرد و پیش‌بینی می‌شود از محل پرداخت تسهیلات یاد شده یک‌هزار و 800 شغل ایجاد شود.

اکبری در پایان گفت: سعی داریم با همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون مازندران با ترویج فرهنگ تعاون و تقویت روحیه کار جمعی به توسعه استان کمک شایانی کنیم.

پرداخت 520 میلیارد ریال تسهیلات در مازندران
jkkjkjkjkj