برپایی نمایشگاه آثار هنری و ادبی کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
برپایی نمایشگاه آثار هنری و ادبی کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری 12 کارگاه هنری و ادبی در اردوهای تابستان امسال گفت: نمایشگاهی از آثار هنری و ادبی خلق شده توسط کودکان و نوجوانان در این کارگاه‌ها برپا شد.

فرزاد رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: در اردوی برگزار شده در تابستان سال جاری 12 کارگاه هنری و ادبی اجرا شد که نمایشگاهی از آثار هنری و ادبی خلق شده توسط کودکان و نوجوانان در این کارگاه‌ها دایر شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به مزایای اردو در قدرت تفکر و مهارت‌‍‌آموزی کودکان و نوجوانان و اثرگذاری در تعاملات آن‌ها از برگزاری آیین افتتاحیه این اردو همزمان با پانزدهمین روز از شهریورماه امسال خبر داد و بیان داشت: این اردو با حضور 41 عضو فرهنگی، هنری و ادبی از 24 مرکز ثابت، سیار و پستی کانون در اردوگاه دبیرستان نمونه پژوهش شهرکرد آغاز و اختتامیه آن در روز 16 شهریورماه اجرا شد.

وی هدف از برپایی اردو را تعامل اعضای مراکز استان با یکدیگر، ایجاد نشاط و شادی در میان نوجوانان، آشنایی با طبیعت و حفظ آن، تشویق و ترغیب اعضای مراکز در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، یادگیری زندگی جمعی و آموزش‌های متفاوت دانست.

رحیمی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌‌‌های مختلف تشریح کرد: اجرای مسابقه ورزشی تفریحی و شعرخوانی از برنامه‌های اجرایی مهم برای این کودکان بوده و این قشر با درست کردن کاردستی، نمایش خلاق، نقاشی و نوشتن خلاق در این اردو به خلق آثار هنری و ادبی پرداختند که نمایشگاهی از آثار خلق شده در 12 کارگاه هنری و ادبی در روزهای 15 و 16 شهریورماه برپا شد.

وی برگزاری برنامه‌های مختلف را یکی از رویکردهای مهم کانون در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی برشمرد و گفت: امید است با پرداختن به این برنامه‌ها در اندیشه نسل آینده جامعه اثرگذار باشیم.

از: خبرگزاری فارس
برپایی نمایشگاه آثار هنری و ادبی کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری