حضور وزیر آموزش و پرورش در روز بازگشایی مدارس در رودهن

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵
حضور وزیر آموزش و پرورش در روز بازگشایی مدارس در رودهن

رئیس شورای آموزش و پرورش رودهن گفت: طبق اعلام آموزش و پرورش، به احتمال خیلی فراوان در روز بازگشایی مدارس شاهد حضور وزیر آموزش و پرورش در رودهن خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، رضا طاهرخانی یکشنبه‌شب در جلسه شورای آموزش و پرورش رودهن، از حضور وزیر آموزش و پرورش در این منطقه خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام آموزش و پرورش، در روز بازگشایی مدارس شاهد حضور وزیر آموزش و پرورش در شهر رودهن خواهیم بود که به‌عنوان پایلوت کشور انتخاب شده است و همزمان با حضور وزیر در رودهن و نواختن زنگ بازگشایی مدارس، چندین پروژه آموزشی ازجمله دو مدرسه افتتاح می‌شود که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص استفاده از فضاهای مجازی گفت: با استفاده از اینترنت و در کنار آن دسترسی به شبکه‌های اینترنتی، تبادل اخبار و اطلاعات به‌صورت مکتوب، صوتی و تصویری با نام‌های مختلف به‌سرعت در جامعه فراگیر شد و کمتر فردی امروز با این شبکه‌های مختلف مجازی آشنا نیست و از آن استفاده نمی‌کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش رودهن افزود: دانش‌آموزان نیز در تمام سنین دسترسی کامل به این شبکه‌ها دارند و در همین راستا، باید فرهنگ‌سازی درست و صحیح صورت پذیرد و آموزش‌های لازم در جهت استفاده درست و بهینه از شبکه‌های مجازی ارائه شود.

طاهرخانی با بیان اینکه فضای مجازی امروز به یک قدرت بزرگ تبدیل شده و می‌توان از آن به‌عنوان یک فرصت هم استفاده کرد، گفت: معلمان و مدیران مدارس می‌توانند در راستای استفاده درست از شبکه‌های مجازی توسط دانش‌آموزان تأثیر به‌سزایی داشته باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش رودهن گفت: تنها چند روز به آغاز سال تحصیلی جدید مانده و امیدواریم در این سال شاهد رشد و شکوفایی رودهن در تمام زمینه‌ها همچون سال‌های گذشته باشیم.

طاهرخانی تبیین کرد: خوشبختانه رودهن از فضاهای آموزشی و کادر آموزشی مناسب و خوبی بین شهرهای شرق استان تهران برخوردار است و همین مسأله موجب شده تا تعداد قابل‌توجهی از دانش‌آموزان شهرهای بومهن و پردیس در رودهن تحصیل کنند.

شایان ذکر است؛ رودهن دارای 10 هزار نفر دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

حضور وزیر آموزش و پرورش در روز بازگشایی مدارس در رودهن