ارائه آموزش‌های کم‌نظیر مقابله با حوادث طبیعی در ایران

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
ارائه آموزش‌های کم‌نظیر مقابله با حوادث طبیعی در ایران

معاون ستاد حوادث غیر مترقبه وزارت کشور گفت: آموزش‌هایی که در کشور ما با موضوع مقابله با حوادث طبیعی ارائه می‌شود در دنیا کم‌نظیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مرتضی اکبرپور پیش از ظهر امروز در ستاد بحران استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری اظهار داشت: آموزش‌هایی که در کشور ما با موضوع مقابله با حوادث طبیعی ارائه می‌شود در دنیا کم‌نظیر است.

وی بیان داشت: می‌توان نمونه‌ای از آموزش‌های مقابله با حوادث طبیعی در ایران را به سازمان ملل ارسال کنیم تا این مدل برای کشورهای دنیا اجرایی شود.

معاون ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور همچنین آمادگی قبل از وقوع بحران‌ها را یکی از موضوعات مورد تأکید با توجه به سیاست‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث حوادث غیرمترقبه ذکر کرد.

اکبرپور با اشاره به اینکه آموزش چهار روزه مدیران مدیریت بحران از دومین سال فعالیت تدبیر و امید به مرحله اجرا در آمده است، خاطرنشان کرد: در این رابطه قراردادی با دانشگاه امام حسین(ع) به امضا رسید که در مسیر اجرای آن مشکلاتی از جمله پدیده ال‌نینو و انتخابات مجلس شورای اسلامی به وجود آمد.

وی یادآور شد: از سال 94 تاکنون چهار کارگاه با ظرفیت 24 استان برگزار شده و آخرین کارگاه نیز 12 تا 15 مهرماه در مشهد مقدس با حضور استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی برگزار می‌شود و بیش از 200 نفر از مدیران ارشد در این دوره آموزشی شرکت می‌کنند.

ارائه آموزش‌های کم‌نظیر مقابله با حوادث طبیعی در ایران
jkkjkjkjkj