رسانه‌ها به توسعه نذور فرهنگی در مراسم اربعین کمک کنند

پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵
رسانه‌ها به توسعه نذور فرهنگی در مراسم اربعین کمک کنند

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: نذر فرهنگی به‌طور مناسب و کامل در جامعه نهادینه نشده است و رسانه‌ها باید به توسعه نذور فرهنگی در مراسم اربعین کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان، علی‌اکبر کاظمی در بازدید اعضای ستاد اربعین استان سمنان از شهرهای نجف و کربلا با اشاره به مأموریت‌های این معاونت گفت: مستندسازی پروژه‌های عتبات مقدسه، اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص ضرورت بازسازی عتبات و هماهنگی با روابط عمومی‌های استانی مهم‌ترین اقدامات این معاونت در طول سال است.

وی ادامه داد: این معاونت برنامه‌های ویژه‌ای را برای مراسم پیاده‌روی اربعین امسال در نظر گرفته است که جزئیات آن به‌زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به عضویت این معاونت در کمیته فرهنگی و کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین
تأکید کرد: هماهنگی بسیار مناسبی میان این ستاد و بعثه مقام معظم رهبری، صداوسیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق در خصوص مراسم پیاده‌روی اربعین امسال صورت گرفته است.
این مسؤول افزود: پشتیبانی از برنامه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی مستمر به افکار عمومی مهم‌ترین اولویت این معاونت در طول برگزاری مراسم اربعین امسال خواهد بود.
کاظمی تأکید کرد: یکی از اهداف این معاونت، فرهنگ‌سازی برای انجام نذورات فرهنگی در مراسم اربعین حسینی است چراکه در حال حاضر بیشتر نذور مردمی جنبه رفاهی و خدماتی دارد و کمتر به مسائل فرهنگی زوار توجه می‌شود.
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی تصریح کرد: نذر فرهنگی یکی از مسائلی است که هنوز به‌طور مناسب در جامعه تثبیت نشده است لذا از رسانه‌ها انتظار داریم اطلاع‌رسانی بیشتری در این خصوص انجام دهند.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه اربعین حسینی فرصت مناسبی برای تحکیم پیوند میان فرق گوناگون جهان اسلام و عالم تشیع است افزود: کنگره بزرگ اربعین حسینی ظرفیت بسیار ویژه‌ای را برای انسجام مسلمان جهان و مستضعفان عالم فراهم کرده که باید از آن نهایت استفاده را صورت داد.
کاظمی به تدوین و ابلاغ دستورالعملی به دستگاه‌ها و نهادهای حاضر در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: یکی از مسائلی که در این بخش‌نامه‌ها به‌صورت خاص مورد تأکید قرار دارد میزبانی مردم و ملت عراق در طول برگزاری این مراسم است.
وی ادامه داد: از طرفی دیگر مبلغان، مداحان و روحانیونی که در این مراسم حضور خواهند یافت نیز نسبت به مسائل و چارچوب‌های کشور عراق کاملاً توجیه شده‌اند.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات تأکید کرد: توصیه‌های ما به عموم مردم کاملاً منطقی و عقلانی است و خوشبختانه زوار نیز به‌خوبی آن‌ها را رعایت می‌کنند.
کاظمی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی این ستاد از هنگام سفر زوار تا بازگشت آن‌ها ادامه خواهد داشت، تشریح کرد: از رسانه‌ها و مطبوعات تقاضا می‌کنیم برای پوشش خبری این مراسم بزرگ با کمیته فرهنگی و نیز کمیته اطلاع‌رسانی ستاد اربعین کشور هماهنگ شوند.

رسانه‌ها به توسعه نذور فرهنگی در مراسم اربعین کمک کنند
jkkjkjkjkj