ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است

جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵
ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است

امام جمعه قیدار با بیان اینکه جنگ تحمیلی همه محاسبات متعارف بشرى را بر هم زد، گفت: راز پیروزى بر دشمن حرکت بر مبنا و محور غدیر، ایمان قلبى و حقیقى به غیب و نصرت الهى و اطاعت از ولی فقیه و ایمان به خدا و اطاعت از ولی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سید علی طالبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قیدار با اشاره به اینکه افراد زیادی در طول تاریخ از حادثه غدیر و اهمیت آن سخن گفته‌اند، اما هیچ یک نمى‌تواند بیانگر عظمت و شکوه غدیر باشد، اظهار داشت: تنها کسانى مى‌توانند تعریف جامع از وقایع و حوادث عرضه کنند که خود پدیدآورنده آن باشند؛ تنها خدا، پیامبر(ص) و على(ع) می‌تواند غدیر را به بهترین شکل معرفى کند.

وی با اشاره به دیدار مسؤولان طرح سرشمارى نفوس و مسکن‏ با رهبر معظم انقلاب گفت: لازمه توسعه و پیشرفت کشور وجود آمار و محاسبه اطلاعات دقیق کشور است و نبود آمار صحیح و قابل اعتماد می‌تواند خطر و ضرر عمده‏اى را متوجه کشور کند و زمینه‌‏ساز تصمیمات نادرست و اقدامات نسنجیده مسؤولان باشد.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه لازمه داشتن آمار صحیح و درست آن است که هم مردم به ‏عنوان کسانى ‏که به سؤالات پاسخ می‌‏دهند با نهایت دقت و صحت به سؤالات پاسخ دهند و هم کسانی که به جمع‌‏آورى و ارائه آمار می‌‏پردازند، نهایت دقت و سلامت و امانتداری را رعایت کنند، تصریح کرد: به خاطر اینکه سرشمارى نفوس و مسکن در سال جارى برگزار می‏‌شود، مسؤولان ستاد سرشمارى نفوس و مسکن با رهبر معظم انقلاب اسلامى دیدار کردند که رهبر معظم انقلاب در این دیدار توصیه‏‌های مهمی در مورد رعایت مسائل آمارى کشور داشتند که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

* دهه ولایت و عید غدیر خم

وی در ادامه با تبریک و تهنیت عید سعید غدیر خم و سالروز ولادت امام هادی(ع) افزود: از وجود مبارک امام هادی(ع) دو میراث گرانقدر برای شیعیان و مسلمانان باقی مانده است که یکی از آن‌ها زیارتنامه جامعه کبیره است که یک دوره کامل امام‌شناسی است و دیگری زیارت امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر است.

طالبی با تأکید بر اینکه غدیر هم باید مثل عاشورا جهانی شود، اظهار داشت: اگر 20 میلیون نفر در اربعین جمع می‌شوند، باید برای غدیر هم چنین شوری در سراسر جهان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه عاشورا حاصل کنار گذاشتن فرهنگ غدیر است، تصریح کرد: اگر به غدیر عمل می‌شد عاشورایی به وجود نمی‌آمد و ولی خدا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای احیای آن به مسلخ و قربانگاه نمی‌رفت.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه زنده نگه‏داشتن عید غدیر، صرفاً فقط به چراغانى کردن و قصیده‏‌خوانى و مداحى نیست؛ اگرچه، این‏ها خوب است و باید انجام شود، گفت: مسأله این است که بفهمیم غدیر منحصر به آن زمان نیست، غدیر در همه اعصار باید باشد و روش حکومتی امیرالمومنین باید روش ملت‌‏ها و همه دست‏‌اندرکاران باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود به جایگاه و نقش سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی در دفاع از آرمان‏های انقلاب اسلامی به زیبایی تبیین فرمودند و از حرف‌ها و نوشته‌هایی که دانسته یا ندانسته تضعیف سپاه را دنبال می‌کند، انتقاد کردند، ادامه داد: ایشان فرمودند که همه باید قدر سپاه را بدانند. تضعیف سپاه و حرف‌های بی‌ربطی که گاهی علیه سپاه گفته می‌شود، چیزهای دل‌خوش‌کن و خوشحال‌کننده‌ دشمن است.

* هفته دفاع مقدس

طالبی با اشاره به اینکه دفاع مقدس بسیارى از معادلات جهانى را تغییر داد و چراغ امید به پیروزى را در بین ملل مظلوم جهان روشن ساخت، تشریح کرد: درست زمانی که انقلاب اسلامى، نهالى نوپا بود، درگیر جنگى تمام‌‏عیار و همه‏‌جانبه شد که براى نابودى یک نظام مستحکم هم کافى بود چه رسد به نظامى که از عمر کوتاه آن، زمان زیادى نگذشته بود.

وی با بیان اینکه همه محاسبات متعارف بشرى اقتضا می‌کرد که جنگ چند روزى و یا حداکثر چند ماهى بیشتر طول نکشد و ارتش عراق فاتح این جنگ شود، گفت: اما دیدیم که در جنگ همه معادلات دشمنان به هم خورد و راز پیروزى بر دشمن حرکت بر مبنا و محور غدیر، ایمان قلبى و حقیقى به غیب و نصرت الهى و اطاعت از ولی فقیه و ایمان به خدا و اطاعت از ولی بود.

* ابهت دو ابرقدرت به تعبیر امام(ره) در جنگ شکسته شد

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامى پس از 37 سال پایدارى و مقاومت، همچنان بر سر اهداف اولیه انقلاب ایستاده و غرب را به عقب‌‏نشینى وادار کرده است، ادامه داد: بیدارى اسلامى، پدیده‏ مبارک جبهه مقاومت و حزب‌‏الله، از نتایج انقلاب اسلامى و پایدارى و مقاومت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه آنچه که باید در هفته دفاع مقدس بیش از پیش تبیین شود تا مایه عبرت شود، افزود: ابهت دو ابرقدرت به تعبیر امام(ره) در جنگ شکسته شد.

* بازگشایی مدارس و مراکز دانشگاهی و حوزوی

وی با بیان اینکه پاییز، بهار تعلیم و تربیت است و باید محیط آموزشی ما محیط علم و تقوا و فضایل الهی باشد، اظهار داشت: معلمین، مربیان و متولیان آموزش و پرورش باید توجه داشته باشند که این دانش‌آموزان امانت‌های الهی هستند و یک مزرعه پاک و خالی است هرچه در آن کشت شود، می‌روید، بنابراین باید تلاش کنیم فضایل انسانی را در آن رشد دهیم.

طالبی با تبریک به همه دانش‌آموزان عزیزی که با کسب رتبه‌های برتر مایه افتخار برای شهرستان و استان و کشور شدند، گفت: آمار بالای کسب رتبه‌های برتر توسط دانش‌آموزان شهرستان خدابنده در کنکور از دو امر حکایت دارد؛ یکی استعداد درخشان و تلاش‌های مجدانه دانش‌آموزان این منطقه و دومی تلاش‌های مسؤولان امر مدیران و معلمان عزیز است.

وی تأکید کرد: این شهرستان به دلیل فضا و امکانات آموزشی رنج می‌برد و نزدیک به 40 درصد مدارس این شهرستان تخریبی است بیشتر مدارس شهرستان به صورت دو شیفته برگزار می‌شود.

ایمان قلبی و اطاعت از ولایت رمز پیروزی ملت ایران در جنگ 8 ساله بود/ 40 درصد مدارس خدابنده تخریبی است
jkkjkjkjkj