اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار در آستانه بازگشایی مدارس در کردکوی

شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار در آستانه بازگشایی مدارس در کردکوی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کردکوی از اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار با هدف برخورد با تخلفات احتمالی برخی واحدهای صنفی و عده‎ای از افراد سودجو در آستانه بازگشایی مدارس در کردکوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، احمد وطنی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، اظهار کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید و افزایش تقاضا برای خرید نوشت‎افزار و لوازم‎التحریر توسط خانواده‎ها و دانش‎آموزان طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار با هدف برخورد با تخلفات احتمالی برخی واحدهای صنفی و عده‎ای از افراد سودجو اجرا می‎شود.

وی افزود: طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار در شهرستان کردکوی از تاریخ 20 شهریور ماه سال جاری آغاز شده است و تا 10 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کردکوی تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای نظارت بر تأمین لوازم‎التحریر مورد نیاز خانواده‎ها برای عرضه به میزان مناسب و با توجه به نیاز مردم و همچنین نظارت بر بخش فروش این محصولات در فروشگا‎ه‎ها با قیمت و کیفیت مناسب اجرا می‎شود.

*ممانعت از عرضه کالاهای قاچاق و نوشت‎افزار منقش به تصاویر ضد ارزشی

وطنی با بیان اینکه اجرای طرح موردنظر فواید مختلفی دارد، بیان کرد: کنترل درج قیمت مصرف‌کننده بر روی انواع دفاتر تولیدی، بررسی کیفیت دفاتر وارداتی، نظارت بر صدور و ارائه فاکتور معتبر توسط واحدهای تأمین کننده لوازم التحریر، ممانعت از فروش اجباری برخی از اقلام به همراه دفاتر دانش‎آموزی، شناسایی مراکز فاقد پروانه تولید و پروانه کسب به منظور جلوگیری از فعالیت این واحدها از جمله اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح فرصت مناسبی برای شناسایی کالاهای قاچاق است، یادآور شد: با اجرای این طرح، از عرضه و فروش انواع اقلام نوشت‎افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و همچنین فروش هرگونه نوشت‎افزار منقش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی جلوگیری می‎شود و در صورت مشاهده هرگونه از موارد فوق به ویژه عرضه کالاهای قاچاق در سطح بازار با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کردکوی خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان و در راستای اجرای قوانین نظارتی مربوط در طول اجرای این طرح، گشت‎های مشترک و مستقلی توسط بازرسان این اداره و نمایندگانی از اداره اماکن، تعزیرات حکومتی و اتحادیه‎های صنفی مرتبط در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

وی در پایان تأکید کرد: خانواده‎ها و دانش‎آموزان در صورت مشاهده هر گونه تخلف سریعاً با با شماره 124، سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت که مسؤول رسیدگی به شکایات مردمی است گزارش کنند تا سریعاً توسط بازرسان این اداره بررسی شود.

اجرای طرح نظارتی ویژه نوشت‎افزار در آستانه بازگشایی مدارس در کردکوی
jkkjkjkjkj