درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در جوبر/ اذعان آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس

شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در جوبر/ اذعان آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس

درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در جوبر، خروج نظامیان آمریکا از شهرک الراعی، پیوستن نیروهای ویژه آمریکا به عملیات ترکیه در سوریه، اذعان آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس مهم‌ترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از دمشق، «تل ابیض»؛ صحنه جدید اشغالگری ترکیه و آمریکا در سوریه، درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست ها در «جوبر»، خروج نظامیان آمریکایی از شهرک «الراعی»، پیوستن نیروهای ویژه آمریکا به عملیات ترکیه در سوریه، اذعان آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس «معارضان میانه‌رو» و نشست شورای امنیت با دستور کار بررسی بحران سوریه مهم‌ترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته است.

تحولات میدانی

«تل ابیض»؛ صحنه جدید اشغالگری ترکیه و آمریکا در سوریه

پس از اینکه نیروهای کُرد پرچم آمریکا را در تل ابیض برافراشتند منابع محلی این شهر اعلام کردند نظامیان ترکیه با شماری از تروریست های ارتش آزاد در این منطقه نشست برگزار کرده‌‌اند.

درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست ها در «جوبر» دمشق

تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه در «جوبر» حمله کردند که با مقابله نیروهای مقاومت مواجه شدند و اکنون درگیری شدیدی بین دو طرف حاکم است.

نظامیان آمریکایی مجبور به ترک شهرک «الراعی» در سوریه شدند

مستشاران آمریکایی به علت اعتراض معارضان دولت سوریه به حضورشان در شهرک «الراعی»در این کشور ناچار به ترک این شهرک و بازگشت به ترکیه شدند.

روسیه: از تمدید 72 ساعته آتش‌بس حمایت می‌کنیم

دولت روسیه با بیان اینکه تنها دمشق به طور کامل به آتش‌بس پایبند بوده است، اعلام کرد مسکو از تمدید 72 ساعته آتش‌بس در سوریه حمایت می‌کند.

نیروهای ویژه آمریکا به عملیات ترکیه در سوریه پیوستند

پنتاگون و ارتش ترکیه تأیید کردند نیروهای ویژه آمریکا برای «حمایت» از عملیات ترکیه در خاک سوریه در شهرک «الراعی» مستقر شده‌اند.

آمریکا مدعی شد «وزیر اطلاعات» داعش را هدف قرار داده است

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه مدعی شد وزیر اطلاعات داعش را در نزدیکی رقه هدف قرار داده است.

تحولات سیاسی

مسکو: دیدار فرماندهان ارشد نظامی روسیه و ترکیه مسیر گفت‌وگوهای صلح سوریه را هموارتر کرد

وزارت دفاع روسیه با اشاره به دیدار روز گذشته رؤسای ستاد مشترک ارتش‌های ترکیه و روسیه در آنکارا تأکید کرد، این دیدار مسیر گفت‌وگوهای صلح سوریه را هموارتر کرده است.

آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس «معارضان میانه‌رو» در سوریه اذعان کرد

وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد معارضان به‌اصطلاح میانه رو تحت حمایت واشنگتن در سوریه آتش‌بس را نقض کرده‌اند

بحران پناهجویان، سوریه و امنیت مرزهای اروپایی محور دیدار مرکل و اولاند

در جریان دیدار روز گذشته سران آلمان و فرانسه ۲ طرف بر اهمیت تامین امنیت مرزهای اروپایی و رسیدگی به بحران پناهجویان، اوضاع سوریه و عراق تاکید کردند.

بوگدانوف: توافق روسیه با آمریکا شامل سرنوشت «اسد» و مرحله انتقالی نمی‌شود

معاون وزیر خارجه روسیه گفت که توافق اخیر کشورش با آمریکا در مورد سوریه هیچگونه بندی که به سرنوشت رئیس جمهور سوریه و مرحله انتقالی بپردازد، ندارد.

کرملین: واشنگتن با اعمال نفوذ بر معارضان سوری، نقض آتش‌بس را متوقف کند

سخنگوی کاخ کرملین تأکید کرد، مسکو انتظار دارد واشنگتن با اعمال نفوذ خود بر معارضان سوری به اصطلاح میانه‌رو، نقض آتش‌بس در سوریه را متوقف سازد.

لاوروف: غرب درباره «بشار اسد» اشتباه می‌کرد

وزیر امورخارجه روسیه تأکید کرد، به نظر می رسد دلیل اصلی اینکه آمریکا نمی‌تواند گروه‌های معارض به اصطلاح میانه‌رو را از گروه‌های تروریستی تفکیک کند، تلاش برای ممانعت از حملات علیه تروریست‌ها در سوریه باشد.

نشست شورای امنیت با دستور کار بررسی بحران سوریه

شورای امنیت سازمان ملل متحد عصر امروز نشستی با دستور کار بررسی اوضاع سوریه برگزار می‌کند.

درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در جوبر/ اذعان آمریکا به نقض مفاد آتش‌بس