منصوری: اگر قهرمان می‌شدیم، عدالت زیر سوال می‌رفت/ با شرایط فعلی این عناوین از دست خواهد رفت

شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
منصوری: اگر قهرمان می‌شدیم، عدالت زیر سوال می‌رفت/ با شرایط فعلی این عناوین از دست خواهد رفت

سرمربی تیم ملی جودوی جوانان گفت: اگر ما با شرایط فعلی قهرمان و یا نایب قهرمان می‌شدیم عدالت زیر سوال می‌رفت!

به گزارش خبرگزاری فارس، هفدهمین دوره رقابت‌های جودوی قهرمانی جوانان آسیا که در حالی هفته گذشته با حضور 165 جودوکار از 21 کشور در شهر گوچی هندوستان برگزار شد که با درخشش کم نظیر و فوق العاده جوانان جودوکار ایران همراه بود و تیم پسران ایران موفق شد با کسب دو مدال زرین طلا، یک مدال نقره و سه مدال برنز بر سکوی سوم آسیا قرار گیرد. محمد منصوری به عنوان سرمربی این تیم را در این رقابت‌ها هدایت می‌کرد.

محمد منصوری در گفت‌وگو‌با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد کیفیت برگزاری مسابقات جودوی قهرمانی آسیا، اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا واقعا از سطح فنی بسیار خوبی برخوردار بود. ناگفته نماند که غیبت تیم ملی ژاپن نتوانست تاثیری روی سطح مسابقات داشته باشد. اکثر تیم‌های قدرتمند آسیا با بهترین نفرات خود به میدان آمده بودند. ازبک‌ها و کره‌ای‌ها نفرات عنوان دار جهانی را در ترکیب تیم خود داشتند و عناوین اول و دوم را نیز کسب کردند. 

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: ترکیب تیم اعزامی به هندوستان از بهترین‌های جودوی ایران بودند که در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میدان رفتند و با کسب 5 مدال رنگارنگ روی سکوی سوم آسیا ایستادند. کسب عنوان سومی از سوی ملی پوشان ثابت کرد که آنها حرف‌های زیادی برای گفتن در جودوی ایران و آسیا دارند. به نظرم  مسئولان ورزش و فدراسیون باید به رده‌های سنی پایه توجه ویژه ای کنند و صحبت‌های آنها در حد شعار نباشد. امیدورایم با حمایت مسئولان ورزش شاهد ارتقا سطح جودو ایران در سال‌های آینده باشیم. 

منصوری ادامه داد: در این دوره از مسابقات با تلاش فراوان اعضای تیم و کادر فنی عنوان سومی در آسیا کسب شد. کسب عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی واقعا دور از دسترس نیست، اما باید منطقی به این موضوع نگاه کنیم، اگر ما با شرایط فعلی قهرمان و یا نایب قهرمان می‌شدیم عدالت زیر سوال می‌رفت!

سرمربی جودو جوانان افزود: نگاه همه کشورها به بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا ، المپیک 2020 توکیو و حتی المپیک 2024 است و جوانان خود را برای موفقیت در چنین رویدادهای مهمی حمایت می کنند، اما متاسفانه نگاه مسئولان ما به رده های سنی پایه مقطعی و گذرا است. بعد از المپیک یا بازی‌های آسیایی تازه به فکر تیم های جوانان و نوجوانان می افتند. تا زمانی که چنین نگاهی وجود دارد  هیچ نتیجه خوبی کسب نخواهیم کرد. 

سرمربی تیم ملی جودوی جوانان در ادامه صحبت‌های خود از جذب اسپانسر برای ملی پوشان گفت: پیش از آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا با حمایت دوستان اسپانسر جذب کردیم، پزشک روانشناسی که در کنار تیم حضور داشت یکی از دوستان ما بود و بدون چشمداشت،  به امور روحی و روانی اعضای تیم رسیدگی کرد. خدا را شکر که شرمنده مردم نشدیم. البته با شرایط فعلی حاکم در جودو و کم توجهی مسئولان ورزش در سال‌های آتی این عناوین هم از دست خواهد رفت.

منصوری در پایان گفت: متاسفم از اینکه، تیم ملی جوانان جودو در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان سومی را کسب کرد اما به غیر از میراسماعیلی هیچ مسئولی از فدراسیون برای استقبال از این جوانان در فرودگاه حضور پیدا نکرد. به هر حال این جوانان نیاز به دلگرمی دارند و چنین رفتار‌های روی روحیه آنها تاثیر می‌گذارد. مسئولان فدراسیون حتی در بدو ورود ملی پوشان یک بنر در فرودگاه نصب نکردند که این واقعا جای تاسف دارد.

منصوری: اگر قهرمان می‌شدیم، عدالت زیر سوال می‌رفت/ با شرایط فعلی این عناوین از دست خواهد رفت