پیوستن 2 شناور ساخت داخل به ناوگان نیروی دریایی سپاه

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
پیوستن 2 شناور ساخت داخل به ناوگان نیروی دریایی سپاه

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: شناورهای شهید ناظری و سار به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

به گزارش خبرگزاری فارس از هرمزگان، سردار مرتضی زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بندرعباس اظهار داشت: شناورهای شهید ناظری و سار دو شناور ساخت داخل است که امروز به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

وی افزود: با پیوستن این دو شناور، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیرویی با پیمایش در آب‌های دور تبدیل شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: شناور شهید ناظری با یک بار سوخت‌گیری، قابلیت اعزام به دریای مدیترانه و سرخ را دارد و این شناور در مؤسسه شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته شده است.

زارعی ادامه داد: شناور شهید ناظری دارای 55 متر طول، 14 متر عرض و 15 متر ارتفاع است که قابلیت حمل یکصد نیرو را داراست و یک شناور بالگردبر نیز محسوب می‌شود و پایداری آن در دریای مواج سبب خواهد شد تا انواع شلیک‌ها از این شناور به‌طور دقیق و بردی طولانی صورت گیرد و دریانوردی طولانی از دیگر ویژگی‌های این شناور تمام ایرانی است.

وی عنوان کرد: شناور سار نیز که با هدف امداد و نجات دریایی راه‌اندازی شده است در مؤسسه شهید درویشی بندرعباس طراحی و ساخته شد و این شناور در هرمزگان به مرحله بومی‌سازی رسیده است و برای عملیات امداد و نجات در خلیج فارس و دریای عمان کاربرد دارد.

پیوستن 2 شناور ساخت داخل به ناوگان نیروی دریایی سپاه