مشکلی در توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
مشکلی در توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به‌ پیش‌بینی 150 عنوان کتاب درسی در فروشگاه‌های معتبر این استان، گفت: مشکلی در تعداد و توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید جواد حسینی عصر امروز در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی در خصوص لزوم فعالیت‌های مختلف برای آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس این استان اظهار داشت: علاوه بر ساماندهی نیروی انسانی در مدارس، تجهیز مدارس در قالب امکانات، هوشمند سازی، طراوت و نشاط باید موردتوجه قرار بگیرد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به رتبه نخست خراسان رضوی در سطح کشور از نظر توزیع و ساماندهی کتاب‌های درسی در دو سال گذشته، عنوان کرد: علاوه بر اینکه 150 عنوان کتاب درسی در فروشگاه‌های معتبر این استان موجود است، خوشبختانه مشکلی در تعداد و توزیع این کتاب‌ها وجود ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی با تقدیر از دانش آموزان این استان که رتبه‌های برتر کنکور امسال کسب کردند، تبیین کرد: در کنکور امسال، 105 رتبه برتر کشوری در حوزه‌های مختلف کنکور از خراسان رضوی هستند که چهار نفر از آن‌ها رتبه‌های تک‌رقمی را کسب کرده‌اند.

حسینی از کسب رتبه نخست خراسان رضوی درسطح کشور از نظر ارتقای سطح دانش‌آموزی در رشته‌های علمی کاربردی، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، اعتقادی و دینی، مسابقات قرآن و عترت و نماز خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این، کسب رتبه نخست مسابقات پرورشی، المپیاد فرش و هفتمین مسابقات علوم نانو از دیگر افتخارات دانش آموزان خراسان رضوی محسوب می‌شود که این امر نشان‌دهنده استعداد و ظرفیت بالقوه در دانش آموزان این استان است.

وی تأکید کرد: با توجه به شعار امسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اجرای منویات مقام معظم رهبری ازجمله اولویت‌های خراسان رضوی محسوب می‌شود و در این راستا آموزش‌وپرورش این استان در قالب کاهش تعداد معلمان و صرفه‌جویی در محل اعتبارات آموزشی به این مهم توجه ویژه‌ای داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به‌ضرورت پرداخت به‌موقع مطالبات فرهنگیان، این امر از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش و استانداری به‌صورت جدی پیگیری می‌شود.

مشکلی در توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد