«امامت» تنها راه سعادت جهانیان؛ فراموشی «غدیر» ظلم به بشریت است

سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵
«امامت» تنها راه سعادت جهانیان؛ فراموشی «غدیر» ظلم به بشریت است

سعادت و موفقیت فقط در پرتو امامت بدست می‌آید و اگر روز غدیر به فراموشی و غفلت سپرده شود به عنوان ظلم به بشریت و انسانیت تلقی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، امامت بر اساس نظر مذهب تشیع، از جایگاه و ارزش بسیار بالایی برخوردار است و از این رو، بحث امامت در اعتقاد شیعیان و بر خلاف برادران اهل سنت، از اصول دین و مذهب تشیع به حساب می‌آید.

بر اساس کلام پاک و طاهر معصومین، اسلام بر نماز، روزه، جهاد، زکات و امامت ساخته و استوار است و در این میان بحث امامت به عنوان یک رکن اساسی در میان دیگر ارکان، به حساب می‌آید و آن را به خیمه‌ای تشبیه کرده‌اند که اگر ستون خیمه (امامت) با مشکل رو‌به‌رو شود، تمام اجزاء و ارکان آن خیمه دیگر پابرجا نخواهد بود.

امامت در واقع نشان مسیر مبین و روشن الهی است که اگر این امامت توسط امام معصوم در حکومت اسلامی پدید نیاید، حق از باطل و راه از بیراهه مشخص نخواهد شد و چه بسا تعداد زیادی با نام اسلام، علیه مکتب پاک و طاهر اسلام بتازند و آن را استحاله کنند.

سعادت و موفقیت فقط در پرتو امامت تحقق می‌یابد و اگر کسی در راه امامت قرار نگیرد و به این راه روشن تمسک نکند، هرگز بوی سعادت را بر مشام خود نخواهد چشید و رنگ و روی موفقیت را نخواهد دید.

تاریخ پر از عبرت‌ها است و در گذر زمان این را به ما نشان می‌دهد که هر کجا مردم زمانه، خود را با امامت و در راه آن اجین نکرده‌اند، سرانجام آن‌ها به ضلالت و گمراهی کشیده شده است و دوری و بی‌تفاوتی نسبت به بحث امامت، ظلم بزرگی به تاریخ بشریت و انسانیت است.

برای اینکه هدف خاصی را در همه دوره‌ها حفظ و زنده کنیم، باید نسبت به آن حساس و مقید باشیم، بحث امامت از اهداف بسیار مهم شیعیان و شیفتگان راه حق است که باید در هر مکان و زمانی پویا و زنده نگه داشته شود.

بی‌تفاوتی نسبت به این بحث و جریان مهم، باعث فراموشی و سپس نابودی آن خواهد شد و باید تمام کسانی که شیفته حق، سعادت، انسانیت، عدالت، موفقیت، درستکاری، اخلاق حسنه، مسیر روشن، هدایت و... هستند این روز را با جان و دل بزرگ بشمارند تا مبادا در تبلیغات شیطانی آخر الزمان، به فراموشی و غفلت سپرده شود.

و در پایان از اینکه خداوند متعال ما را از پیروان مسیر حق، روشن و هدایت که همانا امامت امیرالمومنین علی(ع) است، قرار داده است، متواضعانه، شکرگزار و خرسند هستیم.

«امامت» تنها راه سعادت جهانیان؛ فراموشی «غدیر» ظلم به بشریت است