بانک اطلاعات مدارس غیردولتی کشور به زودی رونمایی می شود

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵
بانک اطلاعات مدارس غیردولتی کشور به زودی رونمایی می شود

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی از رونمایی از بانک اطلاعات مدارس غیردولتی کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مرضیه گُرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در یکی از مدارس غیردولتی شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در حوزه مدارس غیردولتی مدنظر بود، معرفی مدارس توانمند و اقدام برای بهبود کیفیت آموزش است و با توجه به اینکه استراتژی آموزش و پرورش، بحث کیفیت است، تمام فعالیت‌ها بر مبنای این بود که برای تضمین کیفیت، چه اقدامی باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از بحث‌های مهم، خروجی‌های مدرسه ای است، گفت: برای اینکه بفهمیم کیفیت فقط کمی نیست، اگر شاخص ها را معرفی نکنیم، ممکن است در ارزشیابی ها مورد پرسش قرار گیرد. 

گُرد افزود: با استفاده از سامانه نظارت جامع، تلاش شد بانک اطلاعات از مدارس غیردولتی ایجاد شود و هفته آینده رونمایی می‌شود. 

وی با برشمردن شاخص‌های کیفی مدارس غیردولتی، ادامه داد: کیفیت به عوامل مختلفی مانند معلمان توانمند، کادر خوب، فضا و امکانات و اشتیاق دانش آموزان برای یادگیری وابسته است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی تصریح کرد: استفاده از فناوری‌های نوین و به‌کارگیری روش‌های جدید و الگو دادن این برنامه‌ها به سایر مدارس و تنوع‌بخشی به آموزش از جمله اهداف ماست.

وی، تقویت شوراهای آموزش و پرورش را از دیگر برنامه‌های این سازمان بر شمرد و افزود: در مدارس، این موضوع بر عهده مدیریت آن است و با انجمن‌های معلمان، کانون‌های علمی و فرهنگی و مذهبی که در حوزه دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کنیم.

بانک اطلاعات مدارس غیردولتی کشور به زودی رونمایی می شود