وصیت‎نامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای خوانندگان سبک اروپایی شود

پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵
وصیت‎نامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای خوانندگان سبک اروپایی شود

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با انتقاد از نصب بنرهای رنگارنگ کنسرت‎های خوانندگان سبک اروپایی در سطح شهر، گفت: عکس و وصیتنامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای این چنینی شود تا جوانان بدانند چشمان هزاران شهید به آنها دوخته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، در دومین روز از هفته دفاع مقدس فرمانده سپاه کردکوی، مسؤول تعلیم و تربیت سپاه این شهرستان، معاون فرماندار کردکوی و جمعی از مدیران ادارات این شهر با حضور در گلزار شهدا ضمن قرائت فاتحه با عطر افشانی و نثار گل به مزار شهیدان با آرمان‎های والای شهدا تجدید میثاق کردند.

حجت‎الاسلام علی رضایی در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت و هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: شهادت افتخار بزرگی است که خداوند در قرآن کریم به طور مستقیم به موضوع شهادت اشاره کردند و فرمودند: «هرگز گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.»

*پس از شهدا ادامه دهنده راه آنها نبوده‎ایم

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی با بیان اینکه باید در صبر و استقامت مادران و پدران شهدا تفکر کرد، با اشاره به داستان حضرت یوسف (ع)، گفت: حضرت یعقوب (ع) وقتی حضرت یوسف (ع) را از دست می‎دهد با اینکه 11 پسر دیگر دارد و با وجود اینکه از زنده بودن فرزندش اطمینان دارد از دوری و فراغ فرزندش نابینا می‎شود.

رضایی با بیان اینکه پس از شهدا نتوانستیم ادامه‌دهنده راه آنها باشیم، گفت: در اشاعه فرهنگ شهدا در جامعه مؤفق نبوده‎ایم.

وی با اشاره به امانت‎داری و رعایت حقوق بیت‎المال توسط شهدا، بیان داشت: پس از شهیدان مسؤولان زیادی بودند که هزاران میلیارد تومان گرفتند، آن مسؤولان و شهدا رفتند و برنگشتند اما رفتن شهدا کجا و رفتن آن مسؤولان کجا.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی با بیان اینکه ارادت به شهدا تنها در گرفتن عکس یادگاری خلاصه شده است، ابراز داشت: حال و هوای کوچه و خیابان‎های ما که بوی دفاع مقدس و شهدا را نمی‎دهد گواه این مسئله است که در تداوم راه شهدا مؤفق نبودیم.

 رضایی با انتقاد از نصب بنرهای رنگارنگ از خواننده‎ها و کنسرت‎های اروپایی، گفت: فرهنگ شهدا در وصیت‎نامه‎های آنها نهفته است حال به جای نصب وصیت‎نامه‎های شهدا در سطح شهر بنرهای ترانه‎خوان‎های سبک اروپایی نصب شده است.

* حقیقت زندگی در وصیت‎نامه‎های شهدا نهفته است

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی افزود: باید عکس و وصیت‎نامه‎های شهدا را در سطح خیابان نصب کنیم تا جوانان بدانند هزاران شهید به آنها چشم دوخته است.

 وی با بیان اینکه شادی جوانان در یافتن حقیقت خلاصه می‎شود و حقیقت را باید در وصیت‎نامه‎های شهدا جست‎وجو کرد، یادآور شد: جوانان زیادی بودند که به طرفداری یا به دنبال حرفه فوتبالیست‎ها و بازیگران و امثال آن رفتند اما نتوانستند گمشده خود را پیدا کنند زیرا گمشده جوانان در آرمان‎های شهدا پیدا می‎شود.

رضایی خاطرنشان کرد: امروز باید ببینیم خواسته و فرهنگ جوانان در چیزی نهفته است و نظر شهدا را در منش و رفتار جوانان، در ولایت‎مداری و دینداری آنها جویا شویم و آن را به نسل جوان انتقال دهیم.

وصیت‎نامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای خوانندگان سبک اروپایی شود