امنیت امروز کشور در سایه مجاهدت خون شهدا و ایثارگران است

شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵
امنیت امروز کشور در سایه مجاهدت خون شهدا و ایثارگران است

فرماندار اردبیل، بیشترین شهدا را مربوط به قشر دانش‌آموز، دانشجو و طلاب دانست و گفت: امنیت امروز کشور در سایه مجاهدت خون شهدا و ایثارگران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواد زنجانی عصر امروز در دیدار با مسؤولان آموزش و پرورش نواحی یک و دو اردبیل در آغازین روز سال تحصیلی در اردبیل اظهار کرد: در چنین ایامی بود که رزمندگان اسلام به ویژه دانش‌آموزان سنگر مدرسه را در سال 59 رها کرده و در سنگر مجاهدت و دفاع از این مرز و بوم حاضر شدند به طوری که ما در مقطع دبیرستان تحصیل می‌کردیم با عشق و علاقه خاص راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدیم.

وی با بیان اینکه بالاترین آمار شهدا مربوط به دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب است که سنگر مجاهدت را خالی نگذاشته بلکه شبانه‌روزی در این سنگر از حقانیت جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند، گفت: در هشت سال دفاع مقدس مجاهدت بی‌نظیر در این کشور رقم خورد به طوری که با افتخار اعلام می‌کنیم هشت سال دفاع مقدس اولین میدان رزمی بود که در 200 سال اخیر اجازه ندادیم یک وجب از خاک این کشور به دست دشمنان بیفتد.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: قطعنامه 1975 را که صدام در ابتدای جنگ پاره کرد در پایان جنگ ملتمسانه آن را قبول کرد تا صدام متجاوز در برابر اربابان خود به خاک ذلت بیفتد و این اقتدار ملت ایران بود که تاکنون سبب شده تا عزت و عظمت برای آن به ارمغان آید.

زنجانی امنیت امروز را در سایه مجاهدت خون شهدا و ایثارگری‌های بی‌نظیر یادآور شد و افزود: ما باید قدر این مجاهدت‌ها را بدانیم، زیرا امروز کشورمان در تأمین امنیت و قدرت دفاعی و تهاجمی به درجه‌ای رسیده که حتی در منطقه پرآشوب خاورمیانه، کشور قدرت و ثبات بی‌نظیری دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل با تأکید بر اهمیت سرشماری نفوس و مسکن از مدیران و مسؤولان آموزش و پرورش خواست دانش‌آموزان را ترغیب کنند تا در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده و اطلاعات خود را در سامانه تعریف شده ثبت و ضبط کنند.

وی اضافه کرد: تا 24 مهرماه خانواده‌ها فرصت دارند تا به شکل اینترنتی ثبت‌نام خود را انجام دهند تا با ارائه اطلاعات دقیق بتوان کار شایسته‌ای را در برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های تعیین شده انجام داد.

امنیت امروز کشور در سایه مجاهدت خون شهدا و ایثارگران است