مراسم اعلان عزای حسینی به میزبانی زینبیه اعظم زنجان برگزار می‌شود

یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵
مراسم اعلان عزای حسینی به میزبانی زینبیه اعظم زنجان برگزار می‌شود

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان گفت: مراسم اعلان عزای حسینی به میزبانی زینبیه اعظم این شهرستان برگزار می‌شود.

فرید احدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته در آستانه ماه محرم، مراسم اعلان عزا در زینبیه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قدمت برگزاری مراسم اعلان عزای حسینی بیش از 25 سال است، تصریح کرد: امسال این مراسم روز دوشنبه پنجم مهر ماه از ساعت 21 شب برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با بیان اینکه مراسم مذکور به همت مکتب‌الزینب برگزار می‌شود، افزود: این برنامه با سخنرانی سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مداحی و مرثیه‌سرایی مراسم استاد غلامرضا عینی‌فرد انجام می‌شود، اضافه کرد: این مراسم با حضور جمع کثیری از عاشقان امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) از سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان در ادامه با اشاره به اینکه طی ماه محرم برنامه‌های مختلفی در زینبیه اعظم زنجان اجرایی می‌شود، افزود: هر سال در دهه نخست ماه محرم برنامه‌های عزاداری در زینبیه اعظم زنجان برگزار و در نهایت دسته عزاداری این مسجد روز یازدهم ماه محرم از زینبیه اعظم زنجان به طرف امامزاده سید ابراهیم(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، هر سال تعدادی از مسؤولان کشوری نیز برای سخنرانی و همچنین حضور در عزاداری باشکوه مسجد زینبیه اعظم زنجان حضور پیدا می‌کنند.

هر سال در دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان قریب به 900 خادم در بخش‌‎های مختلف شامل جمله صوت، حمل احشام، جمع‌آوری نذورات و انتظامات در مسیر حرکت دسته عزاداری زینبیه اعظم خدمت‌رسانی می‌کنند.

از: خبرگزاری فارس
مراسم اعلان عزای حسینی به میزبانی زینبیه اعظم زنجان برگزار می‌شود