استفاده از ظرفیت‌های مردمی در موکب حرم حضرت معصومه(س)

یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵
استفاده از ظرفیت‌های مردمی در موکب حرم حضرت معصومه(س)

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به برپایی موکب این آستان در مسیر پیاده روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برپایی این موکب تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار اعضای ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیها السلام که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، گفت: خدمت به زائران حرم حسینی(ع) در موکب حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در اربعین با تکیه بر شعار خدمت به اجداد طاهرین حضرت است.

وی افزود: با توجه به اینکه این موکب به نام مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و از سوی حرم مطهر این بانو برپا می‌شود، باید سرتاپای موکب از حضرت معصومه و مادرشان حضرت فاطمه زهرا علیها السلام سخن بگوید. با توجه به جایگاه ویژه حوزه علمیه قم در این شهر، باید در کنار خدمات عمومی و تسهیلاتی زائر، به ارائه خدمات فرهنگی و معرفتی نیز به صورت ویژه ارائه شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به آیه «هو الذی ایدک بنصره و بالمومنین» گفت: خداوند در این آیه خطاب به پیامبر(ص) بیان می‌دارد که با نصرت خودش و مردم این پیامبر الهی را یاری کرده است؛ یعنی خدا کمک‌های مردمی را دوست دارد و مردم باید خودشان را در همه امور سهیم کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در اداره موکب از خرد جمعی و مشورت در بخش‌های مختلف ساخت، اداره، پذیرایی و... بهره جست و از ظرفیت‌های مردمی در این عرصه استفاده کرد.

استفاده از ظرفیت‌های مردمی در موکب حرم حضرت معصومه(س)