رسانه‌ها خبر ملتهب‌کننده در جامعه منتشر نکنند

دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵
رسانه‌ها خبر ملتهب‌کننده در جامعه منتشر نکنند

استاندار زنجان با بیان اینکه رسانه‌ها خبر ملتهب‌کننده در جامعه منتشر نکنند، گفت: خبرنگاران باید در انعکاس اخبار دقت کنند، چرا که برخی از اخبار قابل نشر نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسدالله درویش امیری امشب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان اظهار کرد: خوشبختانه اتفاق نظر و اراده‌همگانی در کشور در امر مبارزه با مواد مخدر در استان زنجان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در کشور در مبارزه با این آسیب‌اجتماعی هم اتفاق نظر و هم عزم و اراده همگانی وجود دارد، تصریح کرد: بررسی آسیب‌های اجتماعی از ابعاد مختلف و از چند منظر باید صورت گیرد.

استاندار زنجان در ادامه با توصیه به رسانه‌ها در زمینه اخبار امیدبخش ادامه داد: اینکه ما یک معضل اجتماعی و یا یک خبر را بشنویم و آن را نشر دهیم که موجب پریشانی خاطر مردم شود، خوب نیست.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه کافی است در جامعه انعکاس دهیم که کودک 10 ساله نیز معتاد است، گفت: انعکاس خبر این امر و بارز کردن یک نمونه در بین هزاران نوجوان و کودک سالم به صلاح نیست.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید در انعکاس این خبرها دقت داشته و همراهی کنند، چرا که برخی از اخبار قابل نشر نیست، تصریح کرد: همه تلاش ما در امیدوار کردن جامعه است و رسانه‌ها نیز نباید خبری منتشر کنند که جامعه را ملتهب کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در کشور عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، تصریح کرد: معتاد یک بیمار است و باید به این شیوه به عنوان یک بیمار به او کمک شود.

استاندار زنجان گفت: برای کمک به بیمار پس از معالجه وی باید مرکز کارآفرینی معتادان راه‌اندازی شود، چرا که نتیجه‌بخش خواهد بود.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه وجود حتی یک معتاد نیز در کشور و استان زیاد است، اضافه کرد: پدیده‌های اجتماعی باید از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان کشفیات مواد مخدر در استان اشاره کرد و گفت: ما در کنار جاده ترانزیت مرکز و شمال شرق و اروپا هستیم و نباید اینگونه تلقی شود که همه کشفیات مواد مخدر مربوط به زنجان است.

استاندار زنجان گفت: بخش قابل توجهی از کشفیات مواد مخدر سر ریز این مسیر است و بخشی نیز متعلق به مسیری است که باید عبور کند است.

درویش‌امیری با بیان اینکه طبق ارزیابی، زنجان کمترین میزان اعتیاد را در کشور دارد، گفت: فضای فرهنگی و مذهبی و اعتقادی و امنیت و آرامشی که در استان حاکم است، در کاهش اعتیاد موثر است.

وی همچنین به بحث آموزش نیز تاکید کرد و گفت: در بخش آموزش در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است، اما اثربخشی آن مهم است که به نظر می‌رسد، تاثیر لازم را داشته است.

استاندار زنجان با اشاره به عزم همگانی در استان و کشور برای مبارزه با مواد مخدر افزود: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در امر مبارزه با مواد مخدر شهدای فراوانی را تقدیم کرده‌اند و هیچ کشوری به اندازه ما عزم برای مبارزه با مواد مخدر ندارد.

رسانه‌ها خبر ملتهب‌کننده در جامعه منتشر نکنند