متلاشی شدن 20 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان زنجان

دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵
متلاشی شدن 20 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان زنجان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر زنجان از متلاشی شدن 20 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این استان خبر داد و گفت: امسال یک هزار و 461 نفر در رابطه با مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مختار شیرمحمدی یکشنبه‌شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان اظهار کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در بحث عملیات‌های مشترک در سراسر کشور طبق دستورالعملی که بوده و تعاملات صورت گرفته اقدامات خوبی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر انجام داده است.

وی با اشاره به آماری از میزان مواد مخدر کشف شده در استان طی شش ماهه نخست امسال گفت: با توجه به شگردهایی که قاچاقچیان دارند، کشف و ضبط مواد مخدر به سختی انجام می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در ادامه با اشاره به شناسایی و انهدام 20 باند تهیه و توزیع در استان گفت: در همین راستا 135 مرحله طرح پاکسازی نیز در استان اجرا شده است.

شیرمحمدی با اشاره به دستگیری یک هزار و461 نفر در رابطه با مواد مخدر در استان گفت: امسال همچنین 236 دستگاه خودرو و موتور سیکلت در این زمینه توقیف شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع دستگیر شدگان سال جاری یک هزار و 440 مرد و 21 نفر زن بوده است، اضافه کرد: 98.5 درصد از دستگیر شدگان مرد و 1.5 درصد نیز زن بودند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان ادامه داد» کل معتادان جمع‌آوری شده در استان از آغاز سال جاری یک هزار و 462 نفر بوده است که از این تعداد 524 نفر با هماهنگی مقام قضایی به مرکز درمانی نوای آرامش تحویل شده است.

شیرمحمدی با ارائه گزارش تفکیکی از دستگیرشدگان مرتبط با امر مواد مخدر گفت: بر این اساس دستگیر شدگان در صنوف مختلف، رده‌های تحصیلی و رده‌های سنی مختلف بوده‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان همچنین گزارشی از وضعیت اعتیاد زنان در جامعه نیز ارائه کرد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال 47 نفر از زنان آلوده به مصرف مواد مخدر به ویژه شیشه و هروئین توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان دستگیر شده‌اند.

 وی با تاکید بر رسیدگی به وضعیت زنان معتاد در استان گفت: این افراد به علت اینکه از سوی خانواده و جامعه طرد شده‌اند، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی دیگری گریبان‌گیر آنها شده است.

متلاشی شدن 20 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان زنجان
jkkjkjkjkj