با کوچکترین گرافیست کردستانی بیشتر آشنا شوید

دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
با کوچکترین گرافیست کردستانی بیشتر آشنا شوید

یک نوجوان 11 ساله سنندجی چهار سال است که فعالیت هنری خویش را با طراحی لوگوتایپ‌های حرفه‌ای آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آریان خداکرمی نوجوان 11 ساله سنندجی، چهار سال است که فعالیت هنری خویش را با طراحی لوگوتایپ‌های حرفه‌ای آغاز کرده است.

 با این نوجوان خوش‌آتیه کردستانی به چگونگی ورود وی به این عرصه گفت‌و‌گویی کوتاه انجام داده ایم که در ادامه خواهد آمد.

فارس: درباره آریان خداکرمی بیشتر می‌خواهیم بشنویم؟

آریان خداکرمی هستم متولد 15 فروردین ماه سال 1384 شمسی در سنندج و هم‌اکنون کلاس ششم ابتدایی در مدرسه شهید ولی‌زاده هستم.

از همان دوران کودکی با آثار گرافیکی و لوگوتایپ‌هایی که پدرم خلق می‌کرد آشنا شدم و همین تلاش و کوشش پدر موجب شد که به این عرصه علاقه‌مند شوم.

از چهار سال پیش نیز به صورت حرفه‌ای و با راهنمایی پدرم کاوه خداکرمی که از گرافیست‌ها و طراحان موفق لوگو در استان هستند فعالیت خودم را آغاز کردم و نخستین کار لوگوتایپم هم طراحی لوگوی اسم خودم بود.

فارس: تا حالا چند کار را طراحی کرده‌اید و چه آینده‌ای را برای کار خودتون پیش بینی می‌کنید؟

طی این مدت علاوه بر درخشش در مسابقات هنری در سطح آموزشگاهی و طراحی حدود 50 لوگوتایپ و نشریه‌های دانش‌آموزی توانسته‌ام اعتماد بسیاری را جلب کنم و حتی برای چند نفر از خوانندگان و اصناف و شرکت‌های خصوصی استان نیز لوگوتایپ‌هایی را طراحی کرده‌ام و با استقبال آن‌ها مواجه شده‌ام.

من از پدرم یاد گرفته‌ام که برای رسیدن به اهدافم باید تلاش خستگی‌ناپذیری داشته باشم لذا می‌خواهم در این عرصه حتی از پدرم هم مشهورتر شوم و در کارتخصصی خودم آنقدر پیشرفت کنم که همه از من به نیکی یاد کنند.

فارس: آیا تا حالا کسی از کارهایت انتقاد کرده و آیا از این انتقادها ناراحت شده‌ای؟

بله. چون من از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز برای عرضه کارهایم بهره می‌گیرم بارها با نقدهای بسیاری در مورد کارهایم مواجه شده‌ام اما هیچگاه از آن نقدها ناراحت نشده‌ام و همه آن‌ها را بررسی کرده‌ام و برای پیشرفت کارهایم به کار برده‌ام.

فارس: با استفاده از هنر گرافیک می‌خواهی به چه اهدافی برسی؟

شاد کردن دیگران هدف اصلی من است و می‌خواهم علاوه بر خلق آثار ماندگار هنری به مبحث اقتصاد هنر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشم و از این هنری که دارم درآمد کسب نمایم و به مردم کمک مادی و معنوی نمایم.

آرزو دارم که روزی به عنوان معروف‌ترین و مهم‌ترین گرافیک ایران از من یاد کنند و برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خودم را به کار می‌برم.

در این مسیر نیز از آثار بزرگانی همچون استاد مرتضی ممیز، استاد قباد شیوا، استاد حمیدرضا زری و پدرم کاوه خداکرمی به بهترین نحو استفاده خواهم کرد و با مطالعه و بررسی سایر گرافیست‌های مشهور ایران و جهان بر اطلاعات حرفه‌ای خودم می‌افزایم.

فارس: برای همسالان خودت چه توصیه‌ای داری آیا آنان را به این رشته هنری ترغیب می‌کنی؟

من سعی می‌کنم با توانمندی و خلق آثار خوب نظرات و توجه دیگران را به سوی خودم جلب کنم اما بر این عقیده هستم که هنر چیزی نیست که به اجبار بتوان کسی را به آن دعوت کرد بلکه باید خود شخص به این خودشناسی برسد که آیا می‌تواند در این عرصه موفق باشد یا نه.

با کوچکترین گرافیست کردستانی بیشتر آشنا شوید
jkkjkjkjkj