اشاعه فرهنگ دینی سفارش قرآن کریم است/ تهاجم فرهنگی دشمن امروز شدیدتر از قبل شده است

دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵
اشاعه فرهنگ دینی سفارش قرآن کریم است/ تهاجم فرهنگی دشمن امروز شدیدتر از قبل شده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: اشاعه فرهنگ دینی سفارش قرآن کریم و تهاجم فرهنگی دشمن امروز شدیدتر از قبل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌ عبدالله واحدی صبح امروز در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار داشت: تهاجم فرهنگی دشمن امروز شدیدتر از قبل شده است و باید با توجه به قرآن کریم، مقابل این توطئه‌ها ایستاد.

وی تصریح کرد: ایستادگی برابر کفر و دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و ترویج ارزش‌های اسلامی در جامعه امروز امری ضروری و دستور قرآن کریم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه قرآن کریم در برنامه‌های اداره کل اوقاف این استان جایگاهی ویژه دارد، افزود: اهمیت تهیه و اجرای طرح جامع در بقاع متبرکه زیاد است و بخش‌های قرآنی نیز در آن دیده شده است.

وی گفت: اعضای هیأت امنای بقاع متبرکه و امامزادگان، بازوان کمکی و نیروهای خدوم اوقاف هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی در پیشبرد اهداف سازمان اوقاف و تدابیر نماینده ولی‌فقیه در تمام زمینه‌ها در بقاع متبرکه فعالیت می‌کنند و در این راستا باید با ادارات اوقاف محل هماهنگ بوده و به ترویج فرهنگ قرآنی بپردازند.

واحدی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌ شده در راستای برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: امیدواریم بتوانیم با تعامل و استفاده از ظرفیت‌های موجود در رابطه با اشاعه فرهنگ دینی، احیای موقوفات و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی و احیای زکات اقدامات درخور شأنی انجام دهیم.

وی ادامه داد: از مأموریت‌های مهم قرآنی، رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان در تمام زمینه‌ها و احیای سنت حسنه زکات است و امیدواریم با استفاده از تجربیات موجود بتوانیم به این وظایف جامه عمل بپوشانیم.

اشاعه فرهنگ دینی سفارش قرآن کریم است/ تهاجم فرهنگی دشمن امروز شدیدتر از قبل شده است
jkkjkjkjkj