Home

بزرگداشت یاد شهدا بهانه‌ای برای بازنگری خویش است

دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵
بزرگداشت یاد شهدا بهانه‌ای برای بازنگری خویش است

مشاور رئیس دانشگاه شیراز در امور شاهد و ایثارگران گفت: بزرگداشت یاد شهدا بهانه‌ای برای بازنگری در خویش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدجواد ملازاده بعدازظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران دانشگاه شیراز در جمع خبرنگاران، اساتید و دانشجویان اظهار داشت: هفته دفاع مقدس زمان تجدید پیمان با شهدایی است که به ما درس ایمان دادند و این هفته فرصتی برای تجلیل از خانواده‌های ایثارگران است و سعی می‌شود به‌صورت نمادین از این عزیزان یاد شود.

مشاور رئیس دانشگاه شیراز در امور شاهد و ایثارگران گفت: امروز تمام ارکان اداری و آموزشی دانشگاه شیراز در فضایی عرفان‌گونه و صمیمی جمع شده‌اند و توفیقی است که با شهدا، آرمان‌های انقلاب و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم.

ملازاده بیان کرد: برگزاری این‌گونه مراسم‌ها در واقع کمک به خودمان و بزرگداشت یاد شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های امام حسین (ع) است و این امر به دفاع از وسوسه‌های درونی و بیرونی‌ ما کمک خواهد کرد.

این مسؤول افزود: ما نمی‌توانیم تمام فداکاری‌ها و واقعیت‌های دفاع مقدس را بازگو کنیم اما این‌گونه مراسم‌ها باعث می‌شود افراد در خود بازنگری کنند و تکالیف و دشمن امروز خود را بهتر بشناسند.

ملازاده ادامه داد: کشورهای غربی تلاش می‌کنند که هویتی به‌ ظاهر متمدن اما حیوانی را در کشورمان تزریق کنند و حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در این مراسم بسیار ضروری است چراکه الگوگیری از زندگی شهیدان انسان‌ساز است.

رئیس دانشگاه شیراز نیز در این مراسم تصریح کرد: جنگ برای هر جامعه‌ای ناخوشایند است و اختلافات منشأ خیر نخواهد بود و جوامع باید بر اساس منطق و عقلانیت عمل کنند اما جوامع به دلیل وسوسه‌های شیطانی وارد جنگ با یکدیگر می‌شوند.

مجید ارشاد با اشاره به هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی با وسوسه‌های شیطانی حزب بعث عراق آغاز شد و جوانان پاک کشورمان بودند که با رشادت و اخلاص از شرف، ناموس و تمامیت ارضی این کشور دفاع کردند و امیدواریم به یاری پروردگار همگی ما از رهروان صدیق راه شهدا باشیم.

بزرگداشت یاد شهدا بهانه‌ای برای بازنگری خویش است