زنده نگه داشتن یاد شهدا امر به معروف و نهی از منکر است/ یاد شهدا جامعه را از انحراف مصون می‌کند

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
زنده نگه داشتن یاد شهدا امر به معروف و نهی از منکر است/ یاد شهدا جامعه را از انحراف مصون می‌کند

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه زنده داشتن یاد و نام شهدا وظیفه همه ماست، گفت: یاد شهدا جامعه را از انحراف مصون می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رمضانعلی عابدی صبح امروز در جمع مدیران و مسؤولان شهرستان گنبدکاووس و در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در دادگستری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه همه ملت ایران خود را مدیون و مرهون فداکاری‌های رزمندگان عزیز در سال‌های پر تب و تاب دفاع مقدس هستند، اظهار کرد: جوانان برومند و متدین کشور در آن سال‌ها با درک درست شرایط کشور و جهان اسلام لباس سربازی میهن به تن کردند و در آسمان ولایتمداری کشور به روشنی درخشیدند.

وی با بیان اینکه امروز مردم شهدا و خانواده‌های معظم و معزز آنها را ولی نعمت خود می‌دانند، افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا احترام به این عزیزان را به عنوان کسانی که بهترین جوانان خود را برای حراست و پاسداری از این مرز و بوم تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند، به یک فرهنگ فراگیر و همگانی تبدیل کنیم و حضور در منازل شهدا و ادای احترام به خانواده‌های آنها از یک جلسه مناسبتی خارج شود.

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با تأکید بر اینکه تک‌تک لحظات و روزهای دفاع مقدس سرشار از مفاهیم عمیق معنوی و مملو از صحنه‌های افتخارآمیز است، خاطرنشان کرد: باید در هفته دفاع مقدس اطلاعات و تصاویر واقعی بخشی از این صحنه‌های افتخارآمیز را به جوانان و نوجوانان کشور ارائه دهیم تا بدانند انقلاب اسلامی ایران برای استواری و پایداری چه مسیر سختی را پشت سر گذاشته است.

*ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیاری از معضلات را رفع می‌کند

عابدی تجلیل از رزمندگان و بزرگ مردانی که در عرصه دفاع مقدس فداکاری کرده‌اند را رسالت و وظیفه همگانی دانست و گفت: گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا و تجلیل از ایثارگران علاوه بر اجرای رسالت و وظیفه ما، موجب خواهد شد فرهنگ ایثار و شهادت همواره در بطن جامعه زنده بماند و سیطره‌اش در همه جامعه فراگیر شود.

وی با تقدیر از مواضع و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته و در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم این انقلاب به سر منزل مقصود و اهداف متعالی خود برسد باید فرمایشات ایشان را آویزه گوش کرده و در مسیر حرکت خود به کار ببندیم، زیرا ایشان با دوربینی و اشراف کامل نسبت به وضعیت امت اسلامی راهبردهای کلان نظام اسلامی را با تدبیر اعلام می‌کنند.

رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور حتی می‌تواند بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی را رفع کند، ادامه داد: بدون تردید زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا می‌تواند فضای جامعه را مملو از ارزش‌ها و دوری از زشتی‌ها کند که خود نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

زنده نگه داشتن یاد شهدا امر به معروف و نهی از منکر است/ یاد شهدا جامعه را از انحراف مصون می‌کند