طرح کاشت درخت به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان آغاز شد

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵
طرح کاشت درخت به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان آغاز شد

طرح کاشت درخت به ازای ثبت هر تولد و ازدواج با نام «هر تولد یک درخت زیبا و هر پیوند ازدواج یک درخت ماندگار» با حضور مسؤولان و مدیران شهری در زنجان به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، شهردار زنجان شامگاه سه‌شنبه در آئین افتتاح طرح «هر تولد، یک درخت زیبا» در پارک گلستان زنجان با تاکید بر ضرورت استفاده از شبکه آب خام و پیشگیری از هدر رفت آب اظهار کرد: این توجه به دلیل کمبودهای موجود یک الزام محسوب می‌شود.

حبیب یگانه از کاهش هزینه آب‌بهای مصرفی از آب شرب در فضاهای شهری در سال 94 نسبت به سال پیش از آن خبر داد و اضافه کرد: تلاش می‌شود تا در سال آینده از آب شرب در فضاهای شهری استفاده نشود.

شهردار زنجان با تاکید بر برنامه‌ریزی برای هوشمند سازی سیستم آبیاری فضاهای سبز شهری افزود: کار آبیاری فضای سبز شهری هم تا حد ممکن در شب‌ها انجام می‌شود.

یگانه با بیان اینکه از گذشته مردم شهر زنجان از سه بوستان گلستان، ارم و ملت برای تفریح استفاده می‌کردند، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی چند سال گذشته 40 هکتار از بخش زنجانرود هم به فضاهای سبز شهری زنجان اضافه شده است.

وی افزود: با همکاری انجام شده بین منابع طبیعی و شهرداری زنجان زمینی با مساحت  132 کیلومتر کمربندی جنوبی شهر با هدف احداث یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌ها از منابع طبیعی تحویل گرفته شده که طرح بهره‌وری آن در حال آماده شدن است.

در این آئین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز کمک به توسعه فضای سبز و جنگلی را یکی از وظایف این اداره کل اعلام کرد و گفت: این اداره‌کل تا حد ممکن در این حوزه اقداماتی را انجام داده، ضمن اینکه همکاری قابل توجهی را هم با شهرداری انجام شده است.

خلیل آقاجانلو بر نقش مهم درخت در زندگی بشر تاکید کرد و گفت: تولید هوا و حفظ خاک از جمله فواید کاشت درخت محسوب می‌شود از این رو اداره کل منابع طبیعی با هدف توسعه فضای سبز، سالانه 2 میلیون اصله نهال تولید و در اختیار عموم قرار می‌دهد.

وی بر آمادگی اداره کل منابع طبیعی برای کمک به اجرای طرح هر ازدواج و تولد یک درخت تاکید کرد و ادامه داد: اجرای طرح ازدواج می‌تواند یک نهضت سبز به راه بیاندازد که آفت آن آتش سوزی‌ها است.

طرح کاشت درخت به ازای هر تولد و ازدواج در زنجان آغاز شد