بازی دوگانه غرب با مفاهیم انسانی در سوریه/ 2.5 میلیون نفر در غرب حلب گرسنه‌اند

پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵
بازی دوگانه غرب با مفاهیم انسانی در سوریه/ 2.5 میلیون نفر در غرب حلب گرسنه‌اند

ناظر اتاق عملیات حلب سکوت جامعه بین‌الملل در قبال محاصره 3 ساله حلب توسط تروریست‌ها را محکوم کرد و گفت: سازمان ملل خود را به خواب زده و صدای هلهله شیخ‌نشین‌ها از فجایعی که تروریست‌ها بر سر مردم و نظامیان سوری می‌آورند، نمی‌شنود.

«محمد کمال الجفا » ناظر اتاق عملیات نظامی حلب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق گفت: سقوط حلب فاجعه‌ای برای دشمنان سوریه خواهد بود و از همین روست که پیروزی ارتش سوریه در حلب آغازی برای پایان جنگ سوریه توصیف می‌شود.

وی افزود: هم اینک ارتش سوریه و متحدانش دست برتر را در میدان نبرد حلب دارند و گروه‌های از هم پاشیده و تحت محاصره تروریست‌ها تنها با سپر قرار دادن غیرنظامیان توانسته اند دوام بیاورند.

الجفا تصریح کرد: تروریست‌ها با ممانعت از خروج غیرنظامیان از محله‌های شرقی حلب درصدد ایجاد وضعیتی خاص هستند که گردانندگانشان از آن برای پیشبرد اهداف سیاسی خود علیه نظام دمشق استفاده کنند.

ناظر اتاق عملیات حلب با بیان اینکه عفو ریاست جمهوری همچنان برای آنهایی که مایل به خروج از محله‌های شرقی حلب هستند اجرایی است، گفت: سه هزار و پانصد تروریست جبهه النصره، جیش الفتح و نور الدین زنکی با هر گونه آتش‌بس یا آشتی مخالفند و غیرنظامیان و آنهایی را که مایل به تسلیم شدن در برابر ارتش سوریه هستند زیر یوغ خود قرار داده و مانع گریختن آنها می‌شوند.

الجفا افزود: جای تعجب است که از 2 هفته پیش جامعه بین الملل تحت عناوین انسان دوستانه و به بهانه نجات 150 هزار غیرنظامی محاصره شده در محله‌های شرقی حلب هیاهوی رسانه‌ای به راه انداخته و در ژنو تشکیل جلسه می‌دهد اما نسبت به جان 2 میلیون و پانصد هزار غیرنظامی محاصره شده در محله های غربی حلب که ماه‌هاست از همه اسباب معیشتی محرومند، بی تفاوت است.

ناظر اتاق عملیات حلب سکوت جامعه بین المللی در قبال محاصره سه ساله حلب توسط تروریست‌ها و گرسنگی دادن به اهالی آن را محکوم کرد و گفت: سازمان ملل در خواب عمیقی فرو رفته و صدای هلهله و شادی شیخ نشین‌ها از فجایعی که تروریست‌ها بر سر غیرنظامیان و نظامیان سوری به بهانه دفاع از  نظام و کشورشان می‌آورند نمی‌شنود اما به محضی که ندای پیروزی تازه‌ ارتش سوریه را می‌شنوند، همه جهان علیه سوریه بسیج می‌شوند، سازمان ملل شروع به زاری و بی تابی می‌کند و بان کی مون با ابراز نگرانی دی مستورا را از خواب بیدار کرده و عازم سوریه می‌کند و در این بین نهادهای به اصطلاح حقوق بشری هم تازه از خواب بیدار شده و بر طبل حکام وهابی می‌کوبند.

الجفا افزود: موقعیت استراتژیک حلب که هم مرز با خاک ترکیه است، زمین‌های حاصلخیز آن و اینکه پایگاه اقتصادی و صنعتی است و مسیرهای تجارت از اروپا تا شیخ نشین‌ها را در تسلط خود دارد تا برسد به قدرت مالی و صادراتی بالای این منطقه موجب شده که گردانندگان تروریسم و در راس آن ترکیه برای تضعیف و نابودی این منطقه و زیرساخت های آن دست از تلاش برندارند به گونه‌ای که آنکارا با سرقت کارخانه های آن و کشاندن قریب به 750 هزار کارگر آن به ترکیه هزینه تولیدات خود را تا مبلغ 30 میلیارد دلار کاهش داده است.

ناظر اتاق عملیات حلب در پایان تصریح کرد: تصمیم دولت سوریه و متحدانش صریح و آشکار است یعنی اگر به فرض محال اجازه انفصال هر نقطه‌ای از سوریه داده شود آن نقطه حلب نخواهد بود همان گونه که بشار الجعفری، نماینده سوریه در شورای امنیت تاکید کرد همه کشورهای جهان پایتخت واحدی دارند غیر از سوریه که دمشق پایتخت نخست آن و حلب دومین است.

بازی دوگانه غرب با مفاهیم انسانی در سوریه/ 2.5 میلیون نفر در غرب حلب گرسنه‌اند