تکرار غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در برجام یک دستاورد است/ نقض تعهدات آمریکایی‌ها در برجام نیازی به اعتراف ظریف نداشت

جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵
تکرار غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در برجام یک دستاورد است/ نقض تعهدات آمریکایی‌ها در برجام نیازی به اعتراف ظریف نداشت

نماینده بروجرد در مجلس با بیان اینکه تکرار غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در برجام یک دستاورد است، گفت: نقض تعهدات آمریکایی‌ها در برجام نیازی به اعتراف ظریف نداشت، این امری واضح و مسلم است و نمی‌شود آن را پنهان کرد.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اعتراف اخیر ظریف وزیر امور خارجه درباره بدعهدی آمریکایی‌ها در برجام، اظهار داشت: یک واقعیتی را باید پذیرفت و آن این است که برجام گره‌ای از کار ملت ایران باز نکرد و پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری محقق شد، ایشان همان موقع هم فرمودند که به این مذاکرات خوش‌بین نیستند.

وی افزود: متأسفانه وقتی می‌خواهیم در مورد مسائل مهم کشور موضع‌گیری کنیم، یک فضای ناصحیح، ناشایست و غلطی در کشور رایج شده که سریعاً آن موضع‌گیری را به جریان و جناح خاصی منتسب می‌کنند و به آن گروه انگ می‌زنند و به عنوان مثال می‌گویند این فرد از جناح چپ است، یا او از جناح راست است، این فرد با دولت است یا او بر علیه دولت است، در حالی که اصلاً چنین مسائلی مطرح نیست، بلکه موضوع منافع ملی کشور مطرح است.

گودرزی ادامه داد: این نگاه غلطی است و آدمی را محافظه‌کار بار می‌آورد که در بیان سخنانش ملاحظه کند و حرفی نزند که احیاناً به کسی بربخورد؛ ما نه وکیل دولت هستیم و نه مخالف دولت، ما و دولت هر دو نوکر این ملت هستیم، همه باید سعی کنیم در جهت تقویت انقلاب و مصالح و منافع مردم قدم برداریم.

وی تصریح کرد: ما ضمن تشکر از دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، باید بپذیریم که آمریکا قابل اعتماد نبوده و نیست و در برجام هم نقض عهد کرده است، نقض تعهدات آمریکایی‌ها در برجام اعترافی است که باید زودتر بیان می‌شد، چرا که نشانه‌های این بدعهدی خیلی پیش از اینها برای ما محرز و روشن شده بود، آمریکا دشمن قسم‌خورده ملت ایران است و از روی غفلت هم با ما دشمنی نمی‌کند، بلکه کاملاً آگاهانه به دنبال تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر همین اساس یادآور شد: امید به آمریکایی‌ها برای حل مشکلات کشور واقعا مضحک است، ما نباید از کسی که دشمنی‌اش را با ما پنهان نمی‌کند و به صراحت می‌گوید برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بودجه تصویب کردیم و می‌گوید از مخالفان نظام سیاسی ایران حمایت می‌کند، به صراحت می‌گوید جنبش سبز پیاده‌نظام و سرمایه استراتژیک ما هستند، با همه هم‌پیمانان ما در دنیا سر ستیز دارند، به سوریه، یمن و عراق حمله می‌کند، نباید انتظار دیگری داشته باشیم.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها در هر جنایتی در دنیا دست دارند، چطور باید به آنان اعتماد کنیم، آنان خواب که نیستند که با تلنگر بیدار شوند، آنان متعمدانه با ما دشمنی می‌کنند و این یک واقعیت غیرقابل انکار است؛ منافع ملی را که نمی‌شود فدای مسائل حزبی و جناحی کرد، قطعاً‌ باید عمل متقابل انجام دهیم.

گودرزی با بیان اینکه ایران به تمام تعهداتش در برجام عمل کرده است، یادآور شد: آمریکایی‌ها به کدام تعهداتشان در برجام عمل کرده‌اند؟ نیازی نیست که آقای ظریف این موضوع را بگوید، این یک امر واضح و مسلم و مسئله روشنی است، چیزی نیست که بشود آن را پنهان کرد، اگر از مردم بپرسید که آیا آمریکایی‌ها در برجام به تعهداتشان عمل کردند، قطعاً پاسخ مردم خیر خواهد بود؛ آثار عمل به تعهد باید در سفره و زندگی مردم دیده می‌شد.

وی با بیان اینکه تنها تنها پیامد برجام این است که ما یکبار دیگر به دشمنی و عمق کینه آمریکایی‌ها به ملت ایران پی بردیم، گفت: باید سعی کنیم روی پای خودمان بایستیم، تنها راه حل رفع مشکلات توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی است؛ ستون فقرات اجرای اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات ملی است؛ برای حفظ اقتدار ملی، صیانت از حیات سیاسی خودمان و جلوگیری از آسیب به امنیت ملی کشور، باید به ظرفیت‌های داخلی خودمان اتکا کنیم.

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: آقای ظریف به مسئله واضح و روشنی اشاره کرده است، مردم می‌پذیرند، دولت باید امروز اعلام کند که برجام یکبار دیگر عبرتی شد که آمریکا قابل اعتماد نیست، پی بردن به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در برجام خودش یک دستاورد است، ما می‌توانیم این موضوع را به یک فرصت تبدیل کنیم، باید بدانیم آمریکا اهل خدعه، نیرنگ، فریب و نقض عهد است، آمریکا قابل اعتماد نیست و حقانیت مواضع رهبری معظم انقلاب یک‌بار دیگر برای همه ما به اثبات رسید.

تکرار غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در برجام یک دستاورد است/ نقض تعهدات آمریکایی‌ها در برجام نیازی به اعتراف ظریف نداشت