فارغ التحصیلان کشاورزی تسهیلات کم بهره بانکی دریافت می‌کنند

شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵
فارغ التحصیلان کشاورزی تسهیلات کم بهره بانکی دریافت می‌کنند

مدیر جهادکشاورزی اهر از پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی با کارمزد سه درصد برای فارغ التحصیلان کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر،محمد اسدی ظهر امروز در جلسه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی اظهار داشت: این شهرستان به جهت قابلیت ویژه در بخش کشاورزی که در سند تدبیر و توسعه شهرستان نیز یکی از بخش‌های مهم که به آن استناد شده بخش کشاورزی است و در این زمینه فارغ التحصیلان کشاورزی به علت ارتباط شغلی و تحصیلاتی‌شان می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این حوزه گام‌های عملی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری بردارند.

وی گفت: این تسهیلات که با کارمزد 3 درصد می‌باشد فارغ التحصیلان کشاورزی می‌توانند به‌صورت گروهی و یا انفرادی با ارائه طرح‌هایی که دارای تأییدیه از مدیریت جهادکشاورزی باشد از تسهیلات اختصاصی سهمیه بخش مرکزی اهر استفاده کنند.

این مقام مسؤول، گفت: هم اکنون بیش از 600 فارغ التحصیل بخش کشاورزی داریم که این کارشناسان می‌توانند با مشارکت در طرح‌های تولیدی، کشاورزی منطقه گام‌های عملی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری بردارند.

دبیر کار گروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان اهر گفت: هم اکنون بالغ بر 150 نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزان بیکار هستند که می‌توانند از تسهیلات اعطایی فوق برای راه‌اندازی طرح‌های تولیدی در بخش کشاورزی اقدام کنند.

وی افزود: این شهرستان به علت قابلیت‌های لازم در بخش کشاورزی یکی از قطب‌های مهم تولیدات کشاورزی و دامی به‌شمار می‌رود که در صورت سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه شاهد افزایش تولید و افزایش درآمد سرمایه‌گذاران خواهیم بود.

فارغ التحصیلان کشاورزی تسهیلات کم بهره بانکی دریافت می‌کنند