جامعه معاصر بیش از هر زمان دیگر تشنه فرهنگ حسینی است

یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵
جامعه معاصر بیش از هر زمان دیگر تشنه فرهنگ حسینی است

نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: جامعه معاصر بیش از هر زمان دیگر تشنه فرهنگ حسینی است و رفع این عطش در پرتو مجاهدت‌های مبلغین و روحانیون است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در همایش مبلغان و فرهنگ قانون‌مداری در سالن شهید بهشتی دادگستری زاهدان، اظهار کرد: بقای اسلام در گرو پاسداشت نهضت عاشورا است.

نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تشریح نقش و جایگاه نهضت عاشورا در تحکیم اسلام افزود: جامعه معاصر در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر تشنه فرهنگ حسینی است و رفع این عطش در پرتو مجاهدت‌های مبلغین و روحانیون است.

وی با تأکید بر پاسداشت ارزش‌های قیام کربلا، ادامه داد: نهضت امام حسین(ع) از فرهنگ جامعه شیعی زدودنی نیست، امری که هم استبداد و هم استکبار در طول تاریخ به آن پی برده است.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: مهم‌ترین فتنه در این نهضت تحریف و انحراف ارزش‌های دینی و نهضت امام حسین(ع) است.

سلیمانی تاکید کرد: روحانیون و مبلغین در ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) بر نقش سازنده قیام کربلا در بقای اسلام و احیای مکارم اخلاقی اهتمام ورزند.

التزام به قانون مهم‌ترین ابزار پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی است

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد: برخلاف رویکرد تنبیهی، متاسفانه آمار جرایم طی دهه‌های اخیر به صورت مستمر روند افزایشی داشته و تنوع و تکثر جرائم و آسیب‌های اجتماعی ضرورت بهره‌گیری از روش‌های پیشگیرانه اهمیتی مضاعف می‌بخشد.

رسول نامی با تاکید بر ضرورت ارتقای آگاهی‌های همگانی و اطلاع‌رسانی مصادیق جرایم و آسیب‌های اجتماعی افزود: علم به قانون در پایبندی به آن نقشی حایز اهمیت ایفا می‌کند و روحانیون و علما در این دانش‌افزایی وظیفه سنگینی برعهده دارند.

وی بیان کرد: مبلغین در نهادینه‌سازی پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی نقش بی‌بدیلی دارند و مناسبت‌های مذهبی یک فرصت ایده آل برای پالایش رفتارهای ناهنجار و ارتقای باورهای اجتماعی قانونمندی است.

نامی گفت: مبلغین مذهبی گرایش به قانون و ضرورت اتخاذ آموزه های پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی را در مساجد و تکایا تبلیغ کنند.

جامعه معاصر بیش از هر زمان دیگر تشنه فرهنگ حسینی است