مهربانی دلیل نمی‌خواهد/کمک 310 میلیون ریالی بیجاری‌ها در جشن عاطفه‌ها

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵
مهربانی دلیل نمی‌خواهد/کمک 310 میلیون ریالی بیجاری‌ها در جشن عاطفه‌ها

مردم نوع‌وست بیجار با کمک 310 میلیون ریالی خود آمدند تا پلکانی شوند برای دست‌یابی دانش‌آموزان نیازمند به سقف آرزوهایشان و بهانه‌‌ای برای شادی دل نیازمندان شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، ماه مهر با آمدنش بوی مهربانی و عطوفت را به همراه می‌آورد و نسیم مهروزی در کوی و برزن این خطه سرشار از مهر جان‌ها را نوازش می‌دهد.

ماه مهر در باغ عاطفه‌هایش شکوفه‌های مهربانی بر درختان پرمهر احساس می‌رویند و همراه با ماه مهربانی جشنی باشکوه به وسعت دل‌های آسمانی برپا می‌کنند و آن را جشن عاطفه‌ها می‌نامند؛ جشنی که کلاسی است برای مشق مهربانی‌های بی‌دریغ و یادگیری درس همدلی و نوع‌دوستی.

این جشن، جشن خلوص دل‌هاست و امسال همچون دیگر سال‌ها مردم با عطوفت دل‌نوازی کردند و دست مهر را بر سر کودکان بی‌بضاعت کشیدند.

عیار این همه کمک مهم نیست، مهم آمدن به صحنه و تقسیم مهربانی و عطوفت با هم نوع است، اصل مهم یادگیری الفبای مهر است، مهری در مهر و عطوفتی به گرمای قلب‌های کوچک دانش‌آموزانی که چشم به راه مهربانی‌های همنوعانشان هستند.

مردم اینبار هم آمدند تا پلکانی شوند برای دستیابی دانش‌آموزان نیازمند به سقف آرزوهایشان، بهانه‌ای شدند برای شادی دل نیازمندان.

چشمان و دستان منتظر و نگاه‌های معصوم 391 دانش‌آموز بی‌بضاعت و زیرپوشش کمیته امداد بیجار به کمک‌ها و مساعدت‌های خیرینی بود که آمدند و جشنی با شکوه برای یاری آنها برپا کردند.

از آنجا که مردمان دیار گروس اهل سخاوت هستند و پیشه‌شان نوع‌دوستی و همدلی و دل‌هاشان لبریز از عاطفه‌ها است امسال نیز در مرحله اول جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها 31 میلیون تومان کمک نقدی خود را به تأسی از مولایشان امیرالمومنین علی(ع) به نهاد مقدس کمیته امداد برای کمک به نیازمندان تقدیم کردند.

مردم دیار گروس می‌داند که مهربانی‌ دلیل نمی‌خواهد آنها آمدند تا نقش غم را از صورت‌های معصوم کودکان بی‌بضاعت پاک کرده و شادی را جایگزین این همه غم و دلزدگی از دنیایشان کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی بیجار در رابطه با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها به خبرنگار فارس گفت: میزان 310 میلیون ریال کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها در مرحله اول جمع آوری شده است.

وجود 391 دانش‌آموز زیرپوشش کمتیه امداد بیجار 

امیرعطاءالله افخمی به رسالت خطیر کمیته امداد در راستای کمک رسانی و توانمند‌سازی و محرومیت‌زدایی خانواده‌های زیرپوشش اشاره و بیان کرد: تعداد 2 هزار 511  خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی  بیجار هستند.

وی به تعداد 391 نفری جمعیت دانش‌آموزی زیرپوشش کمیته امداد بیجار اشاره کرد و افزود: این تعداد از دانش آموزان چشم انتظار مهر و یاری هموطنان نوع دوستی هستند که از هیچ کمکی به آنها دریغ نمی‌کنند.

افخمی ادامه داد: در سایه اعتماد مردم نوع‌دوست بیجاری به کمیته امداد در 6 ماه نخست سال جاری مبلغ 217 میلیون تومان از محل صندوق صدقات جمع‌آوری شده است.

این مسؤول با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در دین مبین اسلام، از جمع‌آوری 295 میلیون تومان زکات در 6 ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گفته این مسوول، جمع‌آوری 293 میلیون تومانی کمک‌های مردمی در بخش طرح ایتام و محسنین نتیجه کمک‌های یک هزار و  284 حامی ایتام است.

مدیر کیمته امداد امام خمینی بیجار در ادامه میزان قربانی و نذورات مردمی در عید قربان را 255 میلیون تومان بیان کرد.

لازم به ذکر است شماره حساب 0104272023008 نزد بانک صادرات و شماره تلفن 08738224050 آماده دریافت کمک‌های خیرین در تمامی ایام سال است.

مهربانی دلیل نمی‌خواهد/کمک 310 میلیون ریالی بیجاری‌ها در جشن عاطفه‌ها