صندوق بیمه کشاورزی 10 میلیارد تومان به بیمه‌گزاران بدهکار است

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵
صندوق بیمه کشاورزی 10 میلیارد تومان به بیمه‌گزاران بدهکار است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: صندوق بیمه کشاورزی 10 میلیارد تومان به بیمه‌گزاران محصولات کشاورزی بدهکار است که باید هر چه سریع‌تر طلب آنها را پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عدیل سروی عصر امروز در نشست مسؤولان صندوق بیمه محصولات کشاورزی اردبیل اظهار کرد: تسهیل دسترسی کشاورزان به بیمه‌گزاران اساس کار است و در این زمینه باید تلاش جدی انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: بیمه محصولات کشاورزی یکی از اساسی‌ترین نیاز کشاورزان برای زراعت موفقیت‌آمیز و اقتصادی است.

وی گفت: عوامل بی‌شمار تأثیرگذاری مزارع و باغات کشاورزان را تهدید می‌کند که تماماً از عوامل قهری بوده و در کنترل زارع نیست به طوری که از آفات و بیماری‌ها گرفته تا شرایط نامساعد جوی از قبیل تگرگ، سیل و صاعقه اقتصاد خانوار روستایی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد به همین دلیل بیمه محصولات زراعی و باغی امری ضروری و حیاتی بوده و نقش کلیدی در فعالیت‌های کشاورزی یک زارع دارد.

سروی افزود: عوامل بیمه‌گزار محصولات زارعی و باغی باید راهکارهایی را اتخاذ کنند که در صورت بروز خسارت به محصولات زراعی و باغی بیمه شده، هزینه آن را در کمترین زمان ممکن به زارعان پرداخت کنند.

وی با تأکید بر توسعه فرهنگ بیمه بیان کرد: با توسعه فرهنگ بیمه در بخش کشاورزی می‌توان جایگاه واقعی خود را به دست آورد.

سروی اضافه کرد: باغداران مشگین‌شهر و دیگر نقاط استان از سال 93 بالغ بر 10 میلیارد تومان طلب از بیمه‌گزاران محصولات کشاورزی دارند که اگر مطالبات به موقع پرداخت می‌شد، امروزه بیش از پیش شاهد توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در بین زارعان و باغداران بودیم.

وی ادامه داد: کشاورزان باید به سهولت و در کمترین زمان ممکن به بیمه‌گزاران دسترسی داشته باشند تا از اتلاف وقت و انرژی آنها در بیمه محصولات کاسته شود.

سروی ضرورت اطلاع‌رسانی فراگیر و گسترده به کشاورزان را یادآور شد و گفت: با اطلاع‌رسانی فراگیر و گسترده، کشاورزان می‌توانند از محل و مکان بیمه‌گزاران و مدت زمان بیمه اطلاع کافی و لازم را ارائه کنند.

وی افزود: سعی و اهتمام مسؤولان بیمه محصولات کشاورزی با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد تعداد، مکان‌ها و موقعیت جغرافیایی استقرار مراکز بیمه تأثیر به‌سزایی در افزایش بیمه محصولات کشاورزی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: با مشارکت صدا و سیمای مرکز اردبیل با مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی، این سازمان برنامه‌های متعدد و گوناگونی در مورد بیمه محصولات کشاورزی، تهیه و به طور مرتب پخش می‌کند که امیدواریم از نتایج مثبت و تأثیرگذار آن کشاورزان بیش از پیش بهره‌مند شوند و با علم و آگاهی فراتر اقدام به بیمه محصولات کشاورزی بکنند.

صندوق بیمه کشاورزی 10 میلیارد تومان به بیمه‌گزاران بدهکار است
صندوق بیمه کشاورزی 10 میلیارد تومان به بیمه‌گزاران بدهکار است