نمایشگاه عکس تاریخ در قم برپا می‌شود

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵
نمایشگاه عکس تاریخ در قم برپا می‌شود

دبیر علمی کنگره تاریخ شهرسازی قم با اشاره به این‌که محورهای مشخصی برای این کنگره درنظر گرفته شده است، گفت: با استفاده از ظرفیت مسؤولان شهر قم نمایشگاه‌های عکس تاریخ قم و تاریخ تحول مسکن همزمان با این کنگره برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سیده شبنم فاطمی امشب در نشست بنیاد قم‌پژوهی که در موسسه آموزشی طلوع‌مهر برگزار شد، با بیان این‌که کنگره تاریخ شهرسازی و معماری از سال 72 با توجه به ضرورت ثبت تاریخ معماری ایران و انجام تحلیل‌های گسترده برای رسیدن به دانش معماری قدیم کار خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: سومین کنگره تاریخ شهرسازی و معماری ایران در قزوین برگزار و بعد از آن، این کنگره به صورت استانی در نقاط مختلف کشور درحال پیگیری است تا کنگره چهارم در فروردین‌ماه برگزار شود.

وی اضافه کرد: جمع‌آوری مستندات تاریخ شهرسازی قم، کشف موضوع‌های پژوهشی برای رساله‌های مقطع دکتری، مستندنگاری و چاپ تاریخ قم و رسیدن به الگوهای عملی برگرفته از تاریخ از اهداف برگزاری این کنگره است.

دبیر علمی کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاهی و دانش‌پژوهان در افزایش کیفیت علمی این کنگره نقش قابل توجه دارند، تصریح کرد: تعیین ارزش محتوایی کتاب تاریخ شهرسازی و معماری قم بر عهده قشر فرهیخته این استان است.

وی با اشاره به این‌که محورهای مشخصی برای کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم درنظر گرفته شده است، مطرح کرد: با استفاده از ظرفیت مسؤولان شهر قم نمایشگاه‌های عکس تاریخ قم و تاریخ تحول مسکن هم‌زمان با این کنگره برپا می‌شود.

فاطمی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی به‌عنوان مقدمات کنگره تاریخ شهرسازی و معماری قم یاد کرد و گفت: سخنان شخصیت‌های برجسته در قالب مصاحبه تهیه و با استفاده از ویژه‌نامه در اختیار افراد علاقمند قرار داده می‌شود.

نمایشگاه عکس تاریخ در قم برپا می‌شود
jkkjkjkjkj