فعالیت قریب به 900 خادم در زینبیه اعظم زنجان

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵
فعالیت قریب به 900 خادم در زینبیه اعظم زنجان

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان از فعالیت قریب به 900 خادم در زینبیه اعظم زنجان خبر داد و گفت: مراسم عزاداری این مسجد به صورت شبانه و با سخنرانی مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان برگزار می‌شود.

فرید احدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه عزاداری باشکوه در زینبیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از ماه محرم مراسم اعلان عزای حسینی در زینبیه اعظم زنجان با حضور پرشور مردم پایتخت شور و شعور حسینی و جمعی از مسؤولان برگزار شد، تصریح کرد: این برنامه با سخنرانی سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مداحی و مرثیه‌سرایی مراسم استاد غلامرضا عینی‌فرد برگزار شد.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌های مناسبتی ماه محرم نیز از شب نخست ماه محرم در این مسجد آغاز شده است، اضافه کرد: مراسم عزاداری این مسجد از همان روز نخست محرم و هر شب از ساعت 21 آغاز می‌شود.

احدیان با اشاره به اینکه سخنران مراسم عزاداری زینبیه اعظم زنجان حجت‎الاسلام علی متین مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان است، گفت: همچنین مداحی نیز با حضور استاد غلامرضا عینی‌فرد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری مراسم شبانه عزاداری در زینبیه اعظم زنجان روز یازدهم ماه محرم، مراسم باشکوه عزاداری از زینبیه اعظم زنجان تا امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: هر سال تعدادی از مسئولان کشوری نیز برای سخنرانی و همچنین حضور در عزاداری باشکوه مسجد زینبیه اعظم زنجان حضور پیدا می‌کنند.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با اشاره به فعالیت قریب به 900 خادم در این مسجد گفت: این خادمان در گروه‌های مختلف از جمله صوت، حمل احشام، جمع‌آوری نذورات و انتظامات در مسیر حرکت دسته عزاداری زینبیه اعظم خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش فارس، سال قبل 95 اکیپ به صورت ثابت و سیار نذورات را جمع‌آوری کردند که از این تعداد، 25 اکیپ به صورت ثابت، 70 اکیپ به صورت سیار و چهار اکیپ سیار نسبت به جمع‌آوری نذورات خانم‌ها اقدام کردند.

از: خبرگزاری فارس
فعالیت قریب به 900 خادم در زینبیه اعظم زنجان
jkkjkjkjkj