تعطیلی کارخانه‌های کاشی و سرامیک‌ در تهران

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
تعطیلی کارخانه‌های کاشی و سرامیک‌ در تهران

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی‌فروشان از تعطیلی تعدادی کارخانه کاشی و سرامیک‌ در تهران خبر داد و گفت: اسپانیا و ایتالیا پایگاه واردات کاشی و سرامیک هستند.

مصطفی گودرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شمال استان تهران در مورد وضع بازار کاشی و سرامیک اظهار داشت: بازار کاشی و سرامیک مشکل خاص و مجزا از سایر اصناف کشور ندارد.

وی تصریح کرد: بازار کاشی و سرامیک هم مانند سایر اصناف از ساختاری رکودزده برخوردار است و چهره‌ای غبارآلود از جنس رکودزدگی دارد.

گودرزی با تأکید بر اینکه کاشی و سرامیک از لوازم مهم ساختمانی است، اضافه کرد: رکود در بازار ساخت‌ و ساز و فعالیت‌های ساختمانی به بازار محصولات اتحادیه ما هم سرایت کرده است.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی‌فروشان با اشاره به فعالیت 115 کارخانه تولید کاشی و سرامیک در استان تهران، از تعطیلی حدود هشت کارخانه خبر داد و تصریح کرد: اکنون 107 کارخانه تولید کاشی و سرامیک در استان فعالیت دارند.

گودرزی با بیان اینکه این 107 کارخانه تولید کاشی و سرامیک با کمتر از ظرفیت 100 درصدی خود فعالیت دارند، اضافه کرد: این کارخانه‌ها با کم‌ترین توان تولیدی خود فعالیت دارند.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی‌فروشان با تأکید بر اینکه واردات کالاهایی که تولید مشابه آن‌ها در کشور با کیفیت بالاتر وجود دارد، به تولید ملی ضربه زده است، افزود: صنف کاشی و سرامیک هم از این ناحیه ضربات جبران‌ناپذیری خورده است.

گودرزی کشورهای چین، اسپانیا و ایتالیا را از پایگاه‌های اصلی کاشی و سرامیک وارداتی معرفی و تصریح کرد: رنگ و لعاب، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مانند پرس و کوره از این کشورها وارد می‌شود.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان و کاشی‌فروشان اظهار کرد: دولت با بستن مجاری ورود کالاهای غیرمجاز به داخل کشور و سامان‌دهی واردات، می‌تواند رنگ رونق به فضای تولید ملی ببخشد.

تعطیلی کارخانه‌های کاشی و سرامیک‌ در تهران