اطاعت‎پذیری شهید رادمهر در راه ولایت/ گلایه مادر شهید از بی‎تفاوتی نسبت به وصیت‎نامه‎های شهدا

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
اطاعت‎پذیری شهید رادمهر در راه ولایت/ گلایه مادر شهید از بی‎تفاوتی نسبت به وصیت‎نامه‎های شهدا

مادر شهید رادمهر با گلایه از بی‎تفاوتی نسبت به وصیت‎نامه‎های شهدا، گفت: شهدا هشت سال در سنگر مقاومت وصیت‎نامه نوشتند سه دهه از شهادت آنها گذشت آیا 30 بار وصیت‎نامه‎های شهدا را مطالعه و به آن عمل کردیم؟

عقیله ملازاده‎ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، اظهار داشت: دهه ولایت و هفته دفاع مقدس را پشت سر گذاشتیم هفته‎ای که ما را قرن‎ها به سمت جلو سوق داد، هفته‎ای به نام دفاع مقدس که در زبان هشت سال بود اما در واقع هشت دوران، 80 دوران، 800 دوران و 8 هزار دوران بود.

وی گفت: پدران و برادران ما در دوران دفاع مقدس با نشستن در سنگر غیرت مورد هدف گلوله‎های دشمن قرار گرفتند و با مبارزه خود دشمن را به حیرت وا داشتند.

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر افزود: دوران دفاع مقدس سلطه‎گران عالم را که با کمک عراق نه برای تسخیر مرزهای جغرافیایی بلکه برای تخریب چهره اسلام و نابودی مقدسات و اهل بیت (ع) به ایران آمده بودند، را نا امید کرد.

ملازاده با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس با رهبری امام (ره) و با دستان خالی اما با مبانی اعتقادی کامل و با سست نشدن در راه اعتقادات از نوامیس و کشور دفاع شد، ابراز داشت: در جنگ تحمیلی مرد، زن، پیر و جوان از شمال غرب تا جنوب غرب مورد هدف دشمن قرار گرفتند تا به ما بیاموزند در برابر هیچ ظلمی سر تعظیم فرود نیاوریم و تنها در برابر خداوند خاشع بوده و زیر پرچم امام زمان (عج) و مطیع مقام معظم رهبری باشیم.

وی یادآور شد: در تاریخ ملت‎ها روزهایی فرا می‎رسد که افرادی مومن و ایثارگر با شناخت راه درست و با پیروی از امام و ولایت به میدان می‎آیند تا در پیشگاه اهداف اسلام تلاش کنند.

* عدم ضعف در شناخت و بی‎تفاوت نبودن به مسائل اسلامی دو درس‎ کربلاست

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر ایام سوگواری امام حسین (ع) را بهترین فرصت و موقعیت برای افزایش شناخت نسبت به مکتب حسینی و قیام عاشورا دانست و گفت: عمق‎بخشی در شناخت امام حسین (ع) معرفت را به همراه دارد که از این معرفت می‎توان برای دنیا و آخرت بهره‎‎برداری کرد.

ملازاده ضعف نداشتن در شناخت و بی‎تفاوت نبودن نسبت مسائل اسلامی را از درس‎های کربلا خواند و تصریح کرد: باید برای حفظ پایه‎ها و مبانی اعتقادی تلاش کنیم و پیرو ولی‎فقیه باشیم.

وی با تأکید بر اهمیت ولایت‎مداری، با اشاره به فرازی از وصیت‎نامه شهید رادمهر، گفت: فرزندم خطاب به برادرانش آنها را به ولایت‎پذیری سفارش کرد و گفت: «مرتضی، مجتبی و محمدرضا بصیرت شما نسبت به ولایت فقیه باید آنقدر افزایش پیدا کند که اگر همه دنیا بر علیه این جایگاه با عظمت برخاستند، شما از مسیر پیروی ولی‎فقیه خارج نشوید.» که این سفارشات نشان از اطاعت‎پذیری شهید رادمهر در راه ولایت دارد.

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر به فراز دیگری از وصیت‎نامه فرزند شهیدش اشاره کرد و ابراز داشت: شهید رادمهر خطاب به دو فرزندش گفت: «محمد و علی جانم خدا می‎داند که چقدر شما را دوست دارم اما همانطور که در بدو تولد زیر گوش شما نجوا کردم خداوند، پیامبر اکرم (ص)، امام زمان (عج) و ولی فقیه را  بیشتر از شما دوست دارم.»

*دشمن پس از ناامیدی از جنگ سرد به جنگ نرم روی آورد

ملازاده با گلایه از بی‎تفاوتی نسبت به وصیت‎نامه‎های شهدا، تصریح کرد: شهدای ما اینگونه سخن می‎گفتند و طی هشت سال در سنگر مقاومت وصیت‎نامه نوشتند اما ما در قبال آنها چه کردیم؛ بیش از سه دهه از شهادت آنها گذشته است آیا 30 بار وصیت‎نامه‎های شهدا را مطالعه و به آنها عمل کردیم؟ آیا 30 بار زندگی شهدا را ورق زدیم؟

وی خاطرنشان کرد:  اگر چه سال‎ها از جنگ تحمیلی گذشته است اما دشمن پس از ناامیدی از جنگ سرد با جنگ نرم به مقابله با مسلمانان برخاسته است.

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر با بیان اینکه دشمن با جنگ نرم برای متزلزل ساختن تمامی اعتقادات فردی، اجتماعی و خانوادگی جامعه مسلمان شیعی و سنی برنامه‎ریزی کرده است، ابراز داشت: این مسأله حاکی آن است که در عمل به وظایف خود موفق نبوده‎ایم.

ملازاده با اشاره به جایگاه شهادت از دیدگاه شهید رادمهر، افزود: شهید رادمهر در 16 اردیبهشت سال 1395 در خان‎طومان به درجه رفیع شهادت می‎رسد اما در وصیت‎نامه‎ای که سال 1393 می‎نویسد در خصوص جایگاه شهادت این چنین گفت: « پروردگارا، نمی‎دانم چه زمانی، کجا و چگونه به دیدار تو خواهم شتافت اما عاجزانه از تو می‎خواهم مرگ مرا در راه دفاع از دین خود قرار دهی و در این راه توفیق شهادت را نصیبم کنی و زمان، مکان و نحوه شهادت را به گونه‎ای قرار دهی که بیشترین سود، پیروزی و عزت شامل اسلام عزیز، شیعیان امیرالمومنین (ع) و حزب‎الله شود و بیشترین ضرر و ذلت را برای دشمنان و حزب شیطان به ارمغان آوَرد.»

* کم کم دیگر پسرانم را هم در دفاع از دین به جنگ می‎فرستم

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر با اشاره به فراز دیگر از وصیت‎نامه شهید رادمهر، یادآور شد: فرزندم در خصوص سپاه پاسداران گفت: «پروردگارا، به لطف عنایت تو و حضرت زهرا (س) افتخار قرار گرفتن در زمره سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را کسب کردم زیرا من به نیرویی که در رأس آن ولایت مطلقه‎ فقیه قرار دارد و زیر برگه عضویت آن امضای امام زمان (عج) درج می‎شود و مورد تأیید آن حضرت است،  افتخار می‎کنم.»

این مادر شهید در خصوص سفر به سوریه و زیارت حرم حضرت زینب (س) پس از شهادت فرزندش، بیان کرد: وقتی به سوریه رفتم قبر مطهر حضرت زینب (س) را در آغوش گرفتم و گفتم نه زنجیری به گردن داشتم و نه پاهایم بسته بود و در این راه کتک نخوردم و به اسارت نرفتم و به کوفه، بصره، بلندی‎های حلب و شام رانده نشدم تنها رفتاری که پس از شهادت فرزندم نسبت به بنده روا شد نهایت عزت و احترام بود.

ملازاده افزود: بدنی از فرزندم نداشتم که آن را دفن کنم اما از خداوند می‎خواهم خودم، پسرانم و ذریه‎ام تا ابد و تا تداوم خلقت خداوند در این دنیا فدای دین، خدا، قرآن و اهل بیت (ع) باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فرزند بزرگم را راهی کربلای خان‎طومان کردم و کم کم دیگر پسرانم را می‎فرستم و در راه اسلام از هیچ چیز دریغ نخواهم کرد.

از: خبرگزاری فارس
اطاعت‎پذیری شهید رادمهر در راه ولایت/ گلایه مادر شهید از بی‎تفاوتی نسبت به وصیت‎نامه‎های شهدا