توجه به ضمانت‌های شرعی و اخلاقی در تدوین استاندارد غذای حلال

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
توجه به ضمانت‌های شرعی و اخلاقی در تدوین استاندارد غذای حلال

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بهره‌مندی از نگاه اقتصادی در تدوین استاندارد غذای حلال امری مطلوب است ولی باید هدف اصلی ما بهره‌مندی مردم از غذای حلال باشد، گفت: در تولید غذای استاندارد حلال باید ضمانت‌های شرعی و اخلاقی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسن عالمی ظهر امروز در مراسم تشکیل نخستین کمیته علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال که در سالن کنفرانس اداره کل استاندارد قم برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق استاندارد حلال در سطح بین‌المللی بیان کرد: فراگیر شدن مسأله استاندارد حلال برای ما دارای خیرات و برکات بسیاری است و از نظر معنوی نیز اثرات بسیار خوبی برای کشور به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در خصوص بیان مسائل در ارتباط با استاندارد غذای حلال در بعد داخلی و خارجی توجه به برخی از نکات ضروری است بیان کرد: باید بدانیم که در خصوص استانداردهای غذای حلال آنچه که گفته می‌شود و با آنچه که در واقعیت وجود دارد شاهد تفاوت‌هایی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ابعاد مختلف صدور گواهی استاندارد غذای حلال یادآور شد: باید شرایط به گونه‌ای باشد که وقتی تولیدات یک کارخانه برند حلال می‌خورد از سوی مردم مسلمان در همه نقاط دنیا با آسایش خاطر مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: باید محصولات خود را در کشور به‌گونه‌ای تولید کنیم که مطابق با ضوابط شرعی، فقهی و بهداشتی باشد و محصولات خود را با رعایت این معیارها به مسلمانان سایر کشورها ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از نگاه اقتصادی در این امر مطلوب است ولی باید هدف اصلی ما بهره‌مندی مردم از غذای حلال باشد گفت: در تولید غذای استاندارد حلال باید ضمانت‌های شرعی و اخلاقی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

عالمی با اشاره به اینکه ضوابط در این خصوص باید به گونه‌ای باشد که در عرصه بین‌المللی نهادینه شود، افزود: باید مردم در کشورهای مختلف جهان غذای تولید شده در ایران را به غذای حلال بدانند و اگر این امر محقق شود آثار بسیار خوبی دارد.

توجه به ضمانت‌های شرعی و اخلاقی در تدوین استاندارد غذای حلال
jkkjkjkjkj