دستگاه‌های استان یزد برای مقابله با سالک همکاری کنند

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
دستگاه‌های استان یزد برای مقابله با سالک همکاری کنند

استاندار یزد از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا در زمینه مقابله با سالک با یکدیگر همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمحمد میرمحمدی ظهر امروز در جلسه شورای سلامت استان یزد با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در مورد بیماری سالک اظهار داشت: سالک از جمله بیماری‌هایی است که علاوه بر خدشه به سلامت جسم، عواقب روحی و روانی نیز به دلیل جای زخم در انسان باقی می‌گذارد.

وی بیان کرد: این بیماری باید در استان یزد مهار شود و لازم است دستگاه‌های مختلف استان یزد برای مقابله با این بیماری با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: ضرورت دارد کمیته‌ای متشکل از فرمانداری‌ها، بهداشت و درمان و ... تشکیل تا راهکارهای مقابله با این بیماری بررسی و اجرایی شود.

میرمحمدی، جلب مشارکت مردم و بسیج همگانی برای مقابله با این بیماری را ضروری دانست و تصریح کرد: اگر در هر منطقه مردم آ‌ن نقطه از خطرات بیماری مطلع شوند، خودشان ابتکار عمل به خرج خواهند داد و شیوه‌های مناسب برای مقابله با بیماری به کار خواهند بست.

وی عنوان کرد: مقابله با این بیماری با کمک مردم در سطح وسیع‌تری انجام می‌شود و به طور قطع نتایج بهتری نیز به دنبال خواهد داشت.

استاندار یزد در مورد اعتبار مقابله با بیماری سالک نیز اظهار داشت: از آنجا که طبق قانون، فرمانداری‌ها نمی‌توانند بودجه دریافت کنند، اعتبار مقابله با این بیماری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد و به تناسب عملیات مقابله، بین فرمانداری‌های پنجگانه تقسیم می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد به آمار و ارقام ارائه شده در سند تحرک استان یزد تصریح کرد: این آمار مبنای علمی ندارد و مطالعات انجام شده در مورد تحرک مردم استان یزد با توجه به اینکه یزدی‌ها سختکوش‌ترین مردم ایران هستند، صحیح نیست.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی هم که برای تصویب در جلسات شورای سلامت ارائه می‌شود باید مبنای علمی و کاربردی داشته باشد در غیر این‌صورت تصویب نخواهد شد.

دستگاه‌های استان یزد برای مقابله با سالک همکاری کنند