مظلومی:هکت‌حرمت در قطعه نام‌آوران یک زنگ خطر است/ به سنگ قبر مرحوم بهزادی هم رنگ پاشیدند

جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵
مظلومی:هکت‌حرمت در قطعه نام‌آوران یک زنگ خطر است/ به سنگ قبر مرحوم بهزادی هم رنگ پاشیدند

فرزند مرحوم غلامحسین مظلومی گفت: از هواداران استقلال و پرسپولیس می‌خواهم هتک‌حرمت به سنگ مزار پدرم را به بحث رنگی بودن ربط ندهند چون به یک نویسنده هم توهین شده بود.

امیر مظلومی فرزند مرحوم غلامحسین مظلومی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اتفاقاتی که روز گذشته در بهشت زهرا برای سنگ مزار غلامحسین مظلومی رخ داده بود اظهار داشت : با عرض تسلیت به مناسبت فر رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و خاندان مطهرشان ، به عاشقان و شیفتگان حضرت ، من ابتدا از این موضوع خبر نداشتم و جمعیت طرفدار و با محبتی که بعضا از شهرها و مسافتهای طولانی برای فاتحه خوانی به قطعه نام آوران و من جمله مزار شادروان پدرم ، می‌آیند، به من اطلاع دادند که چنین اتفاقی رخ داده است.من همیشه پنجشنبه صبح در بهشت زهرا حاضر می‌شوم و متاسفانه با چنین صحنه ای مواجه شدم . دیدم که حتی برای سنگ مزار مرحوم بیوک‌ جدیکار و مرحوم همایون بهزادی و رضا احدی چنین اتفاقی افتاده است.
وی افزود: اتفاقا رنگ‌هایی که روی سنگ مزار مرحوم احدی و بهزادی ریخته شده بود تازه بود و کارمندان بهشت زهرا آنها را پاک کردند ولی هنوز اثراتش باقی است. فقط ناراحتی من این است که چرا در بهشت زهرا و در قطعه نام‌آوران نظارتی وجود ندارد و رسیدگی نمی‌شود حتی در این قطعه دوربین هم نیست که ما پیگیری کنیم که چه شخصی این کار را انجام داده است. من در ابتدا وقتی سنگ مزار را دیدم تصور کردم که غرض‌ورزی است ولی متوجه شدم برای سنگ‌های مزار دیگران نیز چنین اتفاقی افتاده است . در واقع چنین فردی به تأیید همگان ، از سلامت روحی و روانی برخوردار نبوده است.
فرزند مرحوم غلامحسین مظلومی در خصوص اینکه گفته می‌شود این بحث بین طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس رخ داده گفت: اصلا این گونه نیست. اتفاقا طرفداران پرسپولیس برای مراسم خاکسپاری و یادبود پدرم سنگ تمام گذاشتند چون شخصیت غلامحسین مظلومی ملی بودو همگان بخاطر شخصیت و اخلاق و افتخار آفرینی هایش در عرصه ملی ، ایشان را دوست دارند که او را به یک اسطوره مبدل ساخت و نزد هواداران آبی و قرمز و مردم فهیم و فوتبالدوست ، همواره احترام ویژه ای داشته و دارد . من از هواداران استقلال می‌خواهم اصلا مباحث رنگی را مطرح نکنند چراکه شاهد بودم ، روی سنگ مزار مرحوم بهزادی نیز این اتفاق افتاده است . فراموش کردم از سنگ مزار همایون خان بهزادی عزیز عکس بگیرم تا همه ببینند این مسئله فقط مربوط به سنگ مزار استقلالی‌ها نبود.
وی تاکید کرد: این موضوع را از مسئولین بهشت زهرا و شهرداری منطقه پیگیری خواهیم کرد ، چون هتک حرمت صورت گرفته است و انتظار ما این است مسئولان حداقل در قطعه نام‌آوران جهت کنترل شرایط و ایجاد نظم و امنیت از دوریین های مدار بسته و دژبان وظیفه ثابت ، استفاده نمایند . این یک هشدار جدی برای مسئولین بهشت زهرا بود چرا که میتواند بعد از این حوادث سنگین تری رخ دهد و باید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری به عمل آید تاشاهد موارد این چنینی نباشیم .سنگ مزار پدرم به همت برادرانم و کمک دوستان ترمیم شد ولی علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. چه تضمینی هست که مجددا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم ؟!
مظلومی در ادامه گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: وقتی دیروز در قطعه نام‌آوران مشغول خواندن فاتحه و بررسی جوانب اتفاق افتاده بودم ، متوجه شدم ، شخصی که این کار را کرده اصلا ورزشی نبوده چون روی سنگ قبر یک نویسنده محترم هم در قطعه مشاهیرو فرهیختگان ، چنین اتفاقی افتاده بود و حتی کاغذی به مزار ایشان چسبانده بودند که الفاظ رکیکی رویش نوشته شده بود. من حتی این موضوع را به کلانتری بهشت زهرا گزارش کردم ، اما بعد از حضور چند دقیقه ای اظهار داشتند ، اینجا زیرمجموعه نیروی انتظامی نیست و زیرمجموعه ارتش است. صرفا به یک صورتجلسه و گزارش کتبی بسنده کردند.
وی در پایان گفت: من از هواداران دو تیم می‌خواهم بحث رنگی را کنار بگذارند چون هتک حرمت به افراد فوت‌شده از طرف هیچ کس مورد تایید نیست.
روح همه رفتگان شاد ، یادشان گرامی باد .

مظلومی:هکت‌حرمت در قطعه نام‌آوران یک زنگ خطر است/ به سنگ قبر مرحوم بهزادی هم رنگ پاشیدند