شهریه مدارس غیردولتی بر اساس 7 سر فصل تعیین می‌شود

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵
شهریه مدارس غیردولتی بر اساس 7 سر فصل تعیین می‌شود

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: شهریه مدارس غیر دولتی بر اساس هفت سر فصل تعیین می‌شود.

علی بیات امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس ماده 15 و 16 قانون تاسیس مدارس غیردولتی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعیین شهریه این گونه مدارس بر اساس الگوی تعیین شهریه که از طرف وزارت آموزش و پرورش تدوین شده انجام می‌گیرد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه نحوه تعیین شهریه بر اساس هفت سر فصل انجام می‌شود، تصریح کرد: مقطع تحصیلی، سطح فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات و نرخ تورم کشور تعیین می‌شود.

بیات با بیان اینکه شهریه متناسب با ساعات ارائه شده مدارس در قالب فعالیت‌های مدارس ارائه می‌شود، اضافه کرد: ساعات فوق برنامه آموزشی و پرورشی است که از سوی موسسان مدارس ارائه و اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی شاخص‌هایی شامل ساعت آموزشی، تعداد کلاس، تعداد دانش‌آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق، اجاره بها از جمله ملاک‌های الگوی تعیین شهریه است، خاطرنشان کرد: تعداد عوامل اجرایی، ماه‌های پرداخت حقوق به معلمان و کارکنان، بیمه کارکنان، تعداد نیروهای آزاد و سایر هزینه‌ها و شاخص‌های آموزش و پرورش در فرم مشخصی تعیین شده و این شاخص‌ها به علاوه هفت سرفصل، الگوی شهریه را برای هر مدرسه تعیین می‌کند.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزشی و سطح آموزشی و پرورشی مدارس به عنوان یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در تعیین شهریه است، گفت: شورای تعیین نرخ شهریه منطقه موظف است با توجه به عملکرد مدرسه شاخص‌های کیفیت‌بخشی مدرسه را که در الگو پیش‌بینی شده بررسی و تکمیل کند تا متناسب با امتیاز عملکرد مراکز غیردولتی شهریه تعیین شود.

بیات با بیان اینکه به منظور تعیین نرخ شهریه مصوب (شهریه ثابت و فوق برنامه) مدارس غیردولتی، مؤسسان مدارس موظفند بر اساس الگوی مذکور اطلاعات لازم را در سامانه نرم‌افزاری مربوطه پیشنهاد کنند، اظهار کرد: این اطلاعات پس از بررسی و تأیید شورای تعیین شهریه ادارات آموزش و پرورش میزان شهریه مدارس از طریق نرم‌افزار محاسبه و شهریه تصویب شده ابلاغ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در هنگام ثبت‌نام میزان ساعات فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه به رویت اولیای دانش‌آموز می‌رسد و موسس مدرسه غیردولتی موظف است، مطابق برنامه آموزشی شهریه مصوب را با انعقاد قرارداد از اولیا اخذ و به حساب مدرسه واریز کنند.

از: خبرگزاری فارس
شهریه مدارس غیردولتی بر اساس 7 سر فصل تعیین می‌شود
jkkjkjkjkj