اعلام اسامی برندگان یک میلیون تومانی سرشماری اینترنتی در گلستان

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵
اعلام اسامی برندگان یک میلیون تومانی سرشماری اینترنتی در گلستان

قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان گفت: برندگان گلستانی جایزه یک میلیون تومانی سرشماری اینترنتی مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مهدی ملاغلامعلی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: سرشماری نفوس و مسکن که پنج سال یک بار انجام می‌شود، امسال هشتمین سرشماری است که در سطح کشور در حال انجام است.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از سوم مهر ماه در سراسر کشور آغاز شد و این شیوه تا 24 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان  با اشاره به اینکه هم‌استانی‌های عزیز با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir می‌توانند اطلاعات خود را وارد کنند، خاطرنشان کرد: سرشماری حضوری که با مراجعه به منازل مردم انجام می‌شود از 25 مهر ماه جاری تا 25 آبان ماه امسال در سراسر استان انجام می‌شود.

خانواده‌ها با ارائه کد سامانه اینترنتی دیگر از آنها سرشماری نمی‌شود

ملاغلامعلی ادامه داد: خانواده‌هایی که به شکل اینترنتی سرشماری می‌کنند در پایان سامانه به آنها کدی می‌دهد که باید این کد از سوی خانوار نگهداری شود و زمانی که ماموران سرشماری به خانه آنها مراجعه می‌کند با ارائه کد مورد نظر دیگر از آنها سرشماری نمی‌شود.

وی اضافه کرد: امسال مرکز آمار ایران برای تشویق مردم به شرکت در سرشماری اینترنتی به یک‌ هزار نفر از خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات خود را وارد کنند از طریق قرعه جایزه 10 میلیون ریالی تخصیص داده است.

قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان با اشاره به مزایای سرشماری اینترنتی یادآور شد: در صورتی که مردم در سرشماری به صورت اینترنتی شرکت کنند، علاوه بر دقت و سرعت، هزینه سرشماری در سطح ملی کاهش می‌یابد.

ملاغلامعلی همچنین ادامه داد: سرپرستان خانوار با در دست داشتن اطلاعات خانوار می‌توانند از طریق گوشی هوشمند اطلاعات خود را در سامانه وارد کنند.

اسامی برندگان جایزه یک میلیون تومانی سرشماری اینترنتی در گلستان

وی با بیان اینکه در مرحله سوم قرعه‌کشی یک میلیون تومانی، چهار نفر از 100 نفر سهم استان گلستان مشخص شدند، گفت: حنیفه شاه زه‌پور از شهرستان رامیان «دهستان دلند آبادی کلو»، عزیز خمر از شهرستان کردکوی، «دهستان چهارکوه، آبادی حاجی‌آباد»، اسماعیل آعیل از شهرستان گنبدکاووس «دهستان آق‌آباد، آبادی آق‌آباد» و حسن صفری از شهرستان گنبدکاووس انتخاب شدند.

قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان مشارکت گلستانی را در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری قابل تقدیر دانست و گفت: در روزهای ابتدایی آغاز سرشماری اینترنتی، استان گلستان در رده 29 استان‌های کشور قرار داشت ولی با تلاش بی‌وقفه و مجموعه مدیران استان و مشارکت خوب گلستانی‌ها تا عصر روز گذشته جایگاه استان پیشرفت 19 پله‌ای داشته است.

ملاغلامعلی افزود: تا 24 مهر ماه مردم استان فرصت دارند از طریق اینترنت فرایند سرشماری را انجام دهند تمام تلاش ستاد سرشماری استان و شهرستان‌ها، فرمانداران و بخشداران و دهیاران این است که درصد بیشتری از مردم استان در سرشماری شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تا عصر روز گذشته 238 هزار و 197 خانوار استان در سرشماری اینترنتی ثبت‌نام کردند، تاکید کرد: امیدواریم که شهرستان‌ها که تا امروز مشارکت کمتری داشتند با تلاش مدیران شهرستانی، اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران پیشرفت کار را افزایش دهند.

گفتنی است؛ تعداد کل مأموران بکارگیری شده در سرشماری نفوس و مسکن سال‌ جاری 520 نفر است.

سرشماری در 823 حوزه روستایی و 816 حوزه شهری استان گلستان انجام می‎شود.

سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهر ماه سال‌ جاری تا 24 مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز خواهد شد و از 25 مهر ماه تا 25 آبان ماه به صورت حضوری ادامه خواهد داشت.

همچنین کسانی که در سرشماری حضوری به دلیل عدم حضور در خانه یا مسافرت شرکت نکرده باشند از 26 تا 30 آبان ماه سرشماری این افراد به صورت تلفنی و حضوری و اینترنتی ثبت‌نام خواهند شد.

در کشور تاکنون هفت بار سرشماری نفوس و مسکن انجام‌ شده که از سال 1335 تا 1385 به‌ صورت 10 سال یک‌ بار و از سال 1385 تا 1390 برای نخستین بار به‌ صورت پنج‌ساله این سرشماری انجام شده است.

اعلام اسامی برندگان یک میلیون تومانی سرشماری اینترنتی در گلستان
jkkjkjkjkj