نسل جوان در پرتو یاد شهدا در مقابل جنگ نرم دشمن ایستادگی کند

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵
نسل جوان در پرتو یاد شهدا در مقابل جنگ نرم دشمن ایستادگی کند

امام جمعه دیر گفت: نسل جوان در پرتو نام و یاد شهیدان به وظیفه خود آگاه شود و در مقابل جنگ نرم دشمن بایستد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی ظهر امروز در یادواره سردار شهید یوسف بردستانی افتخار محله در شهر بردخون، اظهار داشت: یاد و گرامیداشت شهیدان وظیفه‌ای همگانی است چرا که کار و خدمت بزرگ شهیدان به جهان اسلام جبران ناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه جنگی بی‌سابقه علیه مردم ما صورت گرفت و فرزندان اسلام در برابر یک دنیا دشمن ایستادند، افزود: استقلال، امنیت و عزت امروز ما مدیون شهیدان است و رهبری‌های امام راحل، رهبر معظم انقلاب، ایثارگری‌های شهیدان و خانواده‌های بزرگوار آنان باعث رونق نظام اسلامی شد.

حسینی اضافه کرد: آرمان شهیدان را که اسلام، حکومت اسلامی، دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی بود پنهان نکنیم و آرمان امروز ما نیز آرمان شهیدان باشد و با همه وجود از ولایت حمایت کنیم و به وصایای شهیدان پایبند باشیم و با بزرگداشت یاد شهیدان فرهنگ شهادت را زنده نگه داریم.

امام جمعه دیر با بیان اینکه هدف دشمن نفت و گاز و انرژی هسته‌ای نیست بلکه آنان از اسلام و اعتقادات ما وحشت دارند، ادامه داد: نسل جوان در پرتو نام و یاد شهیدان به وظیفه خود آگاه شود و در مقابل جنگ نرم دشمن بایستد زیرا امروز دشمن با شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی بر اعتقادات ما هجوم آورده است.

وی یادآور شد: سبک زندگی شهیدان را برای جامعه تشریح کنیم و به مردم بگوییم که شهیدان انسان‌های غیرتمندی بودند و غیرت دینی داشتند و مدافع ارزش‌های اسلامی بودند پس قدردان امنیت امروز کشور باشیم و از خانواده‌های معظم شهیدان به ویژه شهیدان مدافع حرم تجلیل کنیم و بکوشیم تا خاطرات و آثار شهدا جمع آوری شود و در اختیار نسل جوان قرار گیرد.

در ادامه برادر شهید به قرائت وصیت نامه شهید پرداخت و سیدعلی حسینی مداح اهلبیت در رثای شهیدان مرثیه خوانی کرد.

این مراسم به همت ادارات و نهادهای بردخون بویژه حوزه مقاومت کربلا و پایگاه صاحب الزمان شهر بردخون برگزار شد.

نسل جوان در پرتو یاد شهدا در مقابل جنگ نرم دشمن ایستادگی کند