نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد

عزاداران ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) در استان کرمان به فرمان مولای خویش در ظهر روز عاشورا به اقامه نماز جماعت ایستادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، عاشورا فرا رسید تا داغ تکه ‌تکه شدن پیکر اباعبدالله‌الحسین(ع) در هجوم شمشیرهای کوفیان، دست‌های ابوالفضل العباس(ع) ساقی کربلا، گلوی تشنه پاره پاره شده علی‌اصغر (ع) 6 ماهه و پیکر هفتاد و دو تن از یاران کربلا سینه عزاداران حسینی را به آتش بکشاند و رابر را یکپارچه عاشورایی کند.

حال و هوای دیار کریمان عاشورایی شده و وجب به وجب شهر سیاه‌پوش، در هر کوچه و برزنی صدای ناله و نوحه به گوش می‌رسد و تنها موسیقی، صدای سینه و زنجیر، طبل و سنج و ارادت به سرور و سالار شهیدان شده است.

عزاداران ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) ظهر امروز پس از پایان عزاداری در نقاط مختلف استان کرمان، خود را به مساجد رساندند تا به فرمان سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) عمل کرده و نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کنند.

*رابر در روز عاشورا غرق در شور حسینی است

عاشقان امام حسین (ع) و دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) در شهرستان رابر همزمان با سراسر کشور در روز شهادت سرور و سالار شهیدان و 72 تن یاران باوفایش با به راه‌انداختن دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در کوچه‌ها و خیابان‌ها و نوحه‌خوانی و سوگواری، مراتب عشق و ارادت خود را نسبت به سرور و سالار شهیدان کربلا به نمایش گذاشتند.

امروز جمعیت سیاهپوش در شهرستان رابر اعم از زن و مرد، پیر و جوان، مسئولان و شهروندان همه آمده‌اند تا نشان دهند که مظلومیت امام حسین(ع) نقطه اشتراک سینه‌های به سوگ نشسته سالار شهیدان است و در حالی که از این مصیبت عظیم اشک ماتم می‌ریزند با حضور در خیابان‌ها نذری‌های خود را در بین عزاداران توزیع می‌کنند.

بسیاری از هیئت‌ها کفن پوش آمده‌اند و برخی سینه‌زنان و زنجیرزنان پرچم‌های سبز و سیاه و سرخ به دست دارند.

تمام معابر عمومی منتهی به مصلی بزرگ شهر رابر مملو از عزادارانی است که با سر دادن ندای «لبیک یاحسین» و «یالثارات الحسین» ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و اهل‌بیت (ع) نشان می‌دهند.

*امام حسین (ع) برای اقامه نماز قیام کرد

همزمان با عاشورای حسینی، مردم کوهبنان طبق سنت 400 ساله با حضور در مساجد و تکایا با قرائت زیارت عاشورا به عزاداری ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) پرداختند.

سیل خروشان جمعیت عزادار با حمل بیرق‌های سیاه و سبز مزین به ذکر «یاحسین» و «یا ابوالفضل» با پیمودن مسیر چهار کیلومتری خود را به امامزاده بی بی عصمت رساندند تا با برگزاری عزاداری تجمعی این مصیبت عظما را به ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر (عج) و نائب بر حقش تسلیت بگویند.

نماز جماعت ظهر عاشورا هم در اول وقت در حرم مطهر امامزاده بی بی عصمت به امامت امام جمعه شهرستان کوهبنان اقامه شد.

همچنین اکثر هیأت‌های عزاداری با حضور در منزل میرسید حسین روح‌الامینی از سادات جلیل القدر کوهبنان به مدیحه‌سرایی و عزاداری پرداختند و هیأت «یا عباسی»،«هیأت علی اصغر» و اعضای گروه تعزیه‌خوانی حال و هوای معنوی خاصی به مراسم بخشیدند.

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با تسلیت عاشورای حسینی گفت: امام حسین (ع) وقتی احساس کرد که بسیاری از احکام اسلامی در جامعه اجرا نمی‌شوند و حاکمان در صدد محو اسلام واقعی هستند در برابر ظلم و ستم آنان قیام کرد.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز قیام کرد در حالی که کوفیان به ایشان نامه‌های فراوان نوشتند که سرباز در رکاب او باشند، اما بی‌وفایی کردند عهد و پیمان خود را شکستند و فرزند رسول الله را در کربلا تنها گذاشتند.

امام جمعه کوهبنان تصریح کرد: در این میان 72 نفر گوهر ارزشمند در کربلا در برابر لشکر دشمن قرار گرفتند که خون سرخ آنان اسلام را برای همیشه بیمه کرد و امروز در جای جای جهان انسان‌های عاشق پس از گذشت 1400 سال با عشق و ارادت یاد و خاطره شهدای کربلا را با شکوه خاصی گرامی می‌دارند.

وی تاکید کرد: باید با حضور در مجلس عزاداری و سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) بصیرت و معرفت حسینی پیدا کنیم و بدانیم که همواره باید در کنار ولایت و رهبری باشیم تا دشمنان و بدخواهان نتوانند به این جایگاه ضربه‌ای وارد کرده و زمینه گسترش و پیشرفت اسلام را رقم بزنیم.

*عاشورا به معنای عزت و ایستادگی برابر ظالمان است

مردم روستاهای شهرستان ریگان با پای پیاده و در گرمای سوزان شهرستان خود را به مرکز شهر رسانده و در میدان عاشورای ریگان بر سر و سینه زدند، همچنین عاشورائیان ریگان در میدان عاشور نماز ظهر وعصر را اقامه کردند.

حجت‌الاسلام علی رنجبر‌ماهانی امام جمعه ریگان ظهر امروز در جمع عاشورائیان ریگان اظهار داشت: پیام نهضت امام حسین (ع) مبارزه با استکبار و ظلم بود، اگر امام حسین (ع) با یزید بیعت می‌کرد، فاتحه اسلام خوانده بود.

وی با بیان اینکه امروز عده‌ای در کشور می‌گویند بیایید با آمریکا و اسرائیل صلح کنیم، تصریح کرد: اباعبدالله‌الحسین (ع) زیر بار ظلم و ستم نرفتند.

امام جمعه ریگان افزود: امام حسین (ع) سرش بالای نیزه رفت، اما زیر بار ظلم نرفت، عاشورای حسینی به معنای عزت و ایستادگی در برابر ظالمان است، ادای تکلیف در برابر دین، حفظ دین و نفی انواع بیعت‌ها و انحراف‌ها درسی است که عاشورا به مردم می‌‎آموزد.

وی امر به معروف را رسالت عاشورا دانست و گفت: شهدای کربلا برای امر به معروف قیام کردند و خون خود را پای این شجره طیبه ریختند.

نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان کرمان اقامه شد
jkkjkjkjkj