مذاکره با دشمن معاند بی‌معنا است

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵
مذاکره با دشمن معاند بی‌معنا است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام حسین(ع) با عمر سعد مذاکره نکرد بلکه او را نصیحت کرد، گفت: با دشمن معاند که با ما در حال جنگ است، مذاکره معنا ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم میرحسینی اشکوری عصر امروز در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در بیت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه این شهر، اظهار کرد: پیامبر(ص) امام حسین(ع) را کشتی نجات معرفی کرده است.

وی به ضرورت نیاز انسان به امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: امام حسین چراغ هدایت است و ما نیازمند این نور هستیم.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عاشورا دارای پیام و مسیر زندگی است، تصریح کرد: عاشورا چگونه زنده بودن و مردن را به انسان می‌آموزد.

میرحسینی اشکوری، برخی از انسان‌ها را در دیگران تاثیرگذار خواند و بیان کرد: نفوذ کلام و مرتبه علمی از عوامل اثرگذاری برخی افراد بر دیگران است.

وی به حالت کهربایی و جذب انسان توسط امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: اگر انسان بخواهد به‌راحتی می‌تواند جذب امام حسین(ع) شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امام حسین(ع) موجب تحول انسان‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: گریه و اشک شایستگی جذب امام حسین را در انسان‌ها به وجود می‌آورد.

میرحسینی اشکوری، اشک برای امام حسین را سبب رستگاری انسان‌ها دانست و یادآور شد: ذکر مصیبت برای امام حسین(ع) موجب امید در انسان می‌شود.

وی، شناخت توأم با معرفت، عزاداری خالصانه و گریه عاشقانه را موجب نزدیکی انسان به امام حسین(ع) دانست و اظهار کرد: اخلاص موجب دوری شیطان از انسان می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه درباره تاثیر گریه، گفت: گریه برای امام حسین(ع) انسان را در مسیر هدایت قرار می‌دهد ضمن اینکه عشق به امام حسین در غیر مسلمان‌ها نیز وجود دارد و دشمنان متوجه نقش عاشورا در حفظ اسلام شده‌اند.

وی، التزام عملی به ولایت فقیه را سبب موفقیت شیعه خواند و تصریح کرد: الگوگیری از فرهنگ عاشورا و مرجعیت علمای دین سبب پیشرفت دین شده است.

متهم کردن نیروهای انقلابی به تندرو از اهداف دشمن است

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقشه دشمنان در ایجاد تفرقه بین مسلمانان، خاطرنشان کرد: متهم کردن نیروهای انقلابی به تندرو از اهداف دشمن است.

میرحسینی‌اشکوری با بیان اینکه امام حسین(ع) با عمر سعد مذاکره نکرد بلکه او را نصیحت کرد، یادآور شد: با دشمن معاند که با ما در حال جنگ است، مذاکره معنا ندارد.

وی به مذاکره در برخی از مواقع اشاره کرد و متذکر شد: اکنون دشمن در منطقه جنگ نیابتی راه انداخته و مذاکره با این دشمن بی‌معنا است.

استاد حوزه و دانشگاه مدافعان حرم را در حال پیروزی در جنگ سخت خواند و گفت: دشمن در جنگ نرم وارد خانه‌های ما شده و باید در این عرصه خاکریزها را حفظ کنیم.

میرحسینی‌اشکوری درباره حقوق شخصی انسان‌ها تصریح کرد: نسبت به حقوق ملی و دینی نمی‌توانیم کوتاه بیاییم.

وی با اشاره به پیام عاشورا، خاطرنشان کرد: در مقابل دشمن معاند مذاکره ‌معنی است و باید مبارزه و مقاومت کرد.

مذاکره با دشمن معاند بی‌معنا است