دهیاران زیرساخت‌های سرشماری اینترنتی را فراهم کنند

پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵
دهیاران زیرساخت‌های سرشماری اینترنتی را فراهم کنند

معاون هماهنگی و امور اجرایی ستاد سرشماری آستارا با بیان اینکه روستاهایی که به اینترنت دسترسی ندارند از دهیاری‌های همجوار کمک بگیرند، گفت: دهیاران در فراهم کردن زیرساخت‌های انجام سرشماری با روش خودتکمیلی جدیت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، وحید پورحضرت عصر امروز در نشست مشترک با دهیاران، شوراهای اسلامی و بخشداری‌های این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری آستارا، اظهار کرد: آستارا باید در انجام سرشماری به روش خودتکمیلی در گیلان الگوی شهرستان‌های دیگر شود.

وی بر لزوم بسترسازی بیشتر برای مشارکت و حضور حداکثری شهروندان در سرشماری به روش اینترنتی و خودتکمیلی توسط دهیاران، شوراهای اسلامی و بخشداری‌های این شهرستان تأکید کرد و افزود: آمار صحیح ارائه شده شهروندان در اختصاص بودجه‌های عمرانی تأثیر مستقیم دارد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی ستاد سرشماری آستارا با بیان اینکه دسترسی آسان مردم به رایانه از بسترهای لازم برای انجام سرشماری است، گفت: بخشداری، دهیاری و شوراهای اسلامی باید زمینه انجام یک سرشماری رایگان را برای مردم فراهم کنند.

وی بر ضرورت جدیت دهیاری‌ها در فراهم کردن زیرساخت‌های انجام سرشماری به روش خودتکمیلی تأکید کرد و یادآور شد: روستاهایی که به اینترنت دسترسی ندارند می‌توانند از دهیاری‌های همجوار کمک بگیرند.

پورحضرت مهلت سرشماری به روش خودتکمیلی را تنها دو روز دیگر عنوان کرد و گفت: در روزهای باقی‌مانده از سرشماری به روش خودتکمیلی همه باید تمام تلاش خود را برای بالا بردن مشارکت عمومی آستارا در سرشماری به روش اینترنتی به‌کار گیرند.

وی سرشماری به روش اینترنتی و خودتکمیلی را روشی آسان و کم هزینه برای خانوارها دانست و خاطرنشان کرد: دومین مرحله از هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 به روش حضوری از 25 مهر ماه آغاز و تا 25 آبان ادامه می‌یابد.

به گزارش فارس، سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود و سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 هشتمین دوره از سرشماری در ایران است.

دهیاران زیرساخت‌های سرشماری اینترنتی را فراهم کنند