Home

فعالیت 30 اکیپ رفع تخلفات برای تأمین نظم شهری در تاسوعا و عاشورا

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: در ایام تاسوعا و عاشورا 30 اکیپ رفع تخلفات شهری تأمین نظم و انضباط در مناطق هشت‌گانه را بر عهده داشتند.

جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵
فعالیت 30 اکیپ رفع تخلفات برای تأمین نظم شهری در تاسوعا و عاشورا

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمدرضا شفیعی با تأکید بر برنامه‌ریزی گسترده اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم برای جلوگیری از هرگونه سد معبر و ایجاد بی‌نظمی شهری در ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: خوشبختانه امسال با تدابیری که از قبل از ایام اندیشیده شد کمترین مشکل در تأمین نظم و انضباط شهری به ویژه در محدوده حرم مطهر و هسته مرکزی شهر داشتیم.

وی با تأکید بر اینکه امسال برای حفظ نظم و انتظام بخشی به شهر سه شاخص در ایام عزاداری تعریف شد، اظهار کرد: با همکاری سیستم قضایی و انتظامی برای رفع سد معبر، جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و جمع‌آوری متکدیان برنامه‌ریزی و اقدامات ویژه‌ای صورت گرفت.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با سد معبر در سطح شهر خاطرنشان کرد: با فعالیت ویژه بیش از 30 اکیپ رفع تخلفات شهری از هرگونه سد معبر در شهر خصوصاً در اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران جلوگیری شد.

وی تصریح کرد: امسال نخستین سالی بوده که محدوده حرم مطهر عاری از هرگونه دست‌فروشی و سد معبر بود و برای تحقق این امر هماهنگی ویژه‌ای با سیستم قضایی صورت گرفته بود.

شفیعی نظارت 24 ساعته بر تأمین نظم شهری در ایام تاسوعا و عاشورا را مورد توجه قرار داد و گفت: در سطح مناطق هم با حضور به موقع نیروها از هرگونه سد معبر جلوگیری شد و جلوگیری از سد معبر وانت‌بارها هم مورد توجه بود.

وی گفت: همچنین در بخش مبارزه با تکدی‌گری و جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف قانون نیز برنامه ویژه‌ای برای این ایام داشتیم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با بیان اینکه تکدی‌گری در شهر به حداقل رسیده است اضافه کرد: در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی هم با حمایت ویژه دستگاه قضایی، اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.