بخش اسماعیلی جیرفت از فقر آموزشی رنج می‌برد

جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵
بخش اسماعیلی جیرفت از فقر آموزشی رنج می‌برد

امام جمعه موقت اسماعیلی جیرفت گفت: بخش اسماعیلی جیرفت با وجود وسعت و جمعیت زیاد از فقر آموزشی رنج می‌برد و با توجه به این موضوع خانواده‌ها فرزندانشان را به سوی کشاورزی سوق می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، حجت‌الاسلام فرامرز زمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با دعوت همگی به رعایت تقوی الهی به بیان احکام الهی پرداخت و گفت: صبر از خصایص انبیاء و مومنان باید صبور باشند و نمونه بارز صبر حضرت زینب(س) و خوشنودی خداوند در صبر است.

امام جمعه اسماعیلی جیرفت بیان داشت: اگر انسان خدا را ناظر بر اعمال خود بداند بر مصایب صبر می‌کند و خداوند به صابران پاداش می‌دهد، امام صادق(ع) می‌فرماید «ایمان دو قسمت است، قسمت اول شکر و قسمت دوم صبر است» و آیه‌های متعددی در مورد صبر در قرآن آمده است.

زمانی با اشاره به هفته اولیا و مربیان ادامه داد: در زمان طاغوت دانش‌آموزان با مسائل بی‌ارزش‌تربیت می‌کرند، اما امروز به برکت خون شهدا و نظام اسلامی ارزش‌های دینی را تعلیم می‌دهند.

وی تصریح کرد: بخش اسماعیلی جیرفت با وجود وسعت و جمعیت زیاد از فقر آموزشی برخوردار است و با توجه به این موضوع خانواده‌ها فرزندانشان را به سوی کشاورزی سوق می‌دهند.

امام جمعه بخش اسماعیلی جیرفت افزود: امروز شمرهای زمان، سعودی‌ها هستند که با حمایت آمریکا و دیگر حامیان به مردم بی‌پناه یمن بی‌رحمانه حمله می‌کنند و دردمانه‌تر از آن جامع بشری و مدعیان حقوق بشر هستند که سکوت کردند.

بخش اسماعیلی جیرفت از فقر آموزشی رنج می‌برد