انهدام 22 باند مواد مخدر در شهر همدان/ تجمع معتادان در تپه پیسا

یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵
انهدام 22 باند مواد مخدر در شهر همدان/ تجمع معتادان در تپه پیسا

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان از انهدام 22 باند مواد مخدر انجام 2 هزار و 35 عملیات در راستای کشف مواد مخدر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، هادی نجاریان بعد از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به عملکرد هفت ماهه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان، اظهار کرد: در هفت ماه امسال یک‎هزار و 797 کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان همدان کشف شده است.

وی گفت: مواد مخدر کشف شده شامل یک‌هزار و 704 کیلوگرم تریاک، 31 کیلو و 268 گرم هروئین، 17 کیلو و 293 گرم شیشه، 31 کیلو و 32 گرم حشیش و 13 کیلو و 42 گرم سایر مواد مخدر بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان از دستگیری یک‌هزار و 929 قاچاقچی و خرده‌فروش مواد مخدر در سال جاری خبر داد و افزود: 191 معتاد متجاهر نیز در طول این مدت دستگیر شدند که در مجموع تعداد دستگیرشدگان به 2 هزار و 120 نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه 22 باند مواد مخدر در شهرستان همدان منهدم شده است، گفت: 2 هزار و 35 مورد عملیات در راستای کشف مواد مخدر در شهرستان همدان انجام شده است.

نجاریان با اشاره به همکاری مطلوب شهرداری در تخریب و پاکسازی اماکن مخروبه شهر و محل تجمع معتادان، افزود: شهرداری منطقه 2، 3 و 4 عملکرد خوب و قابل قبولی در این زمینه داشته‌اند.

وی با گلایه از عملکرد میراث فرهنگی در حصارکشی و پاکسازی مناطق، تصریح کرد: عملکرد میراث فرهنگی تنها در حوزه نرم‌افزاری بوده و در بحث سخت‌افزاری و عملی کاری انجام نداده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان با اشاره به عدم پاکسازی در کاروانسرای زغالی، میدان پروانه، محله حاجی و کاروانسرای پشت میدان امام گفت: امید است میراث فرهنگی به صورت عملی وارد کار شده و نسبت به حصارکشی این مناطق اقدام کند.

وی با بیان اینکه اعتیاد یک پدیده اجتماعی است و کسی نمی‌تواند بگوید که شهری عاری از مواد مخدر داریم، تأکید کرد: طبق اظهارات نماینده شهرداری تجمع معتادان در تپه پیسا نیز مشاهده می‌شود.

نجاریان ساماندهی مناطق آلوده به مواد مخدر شهر را فلسفه وجودی جلسات دانست و یادآور شد: تفرجگاه‌ها و پارک‌های شهر زمانی محل حضور معتادان و یکی از دغدغه‌ها بود و با اجرای طرح‌های پاکسازی در حال حاضر پارک‌ها و تفرجگاه‌ها از حضور معتادان پاکسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: معتادان پس از طی دوره درمان و ترخیص از مراکز نگهداری به دلیل طرد از سوی خانواده جایی را برای زندگی ندارند بنابراین به مناطقی همچون تپه پیسا روی می‌آورند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در همدان خواستار حمایت‌های پس از درمان از معتادان شد و افزود: در صورت حمایت پس از درمان از معتادان با ایجاد گرمخانه برای اسکان این افراد بی‌شک شاهد تجمع معتادان در این محل‌ها نخواهیم بود.

وی پناهگاه بانوان واقع در روبروی باغ ایرانی را یک تهدید در این منطقه دانست و اظهار کرد: تجمع بانوان پس از خروج از این مرکز وجهه خوبی برای شهر ندارد و باید چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شود.

نجاریان با تأکید بر اینکه همدان زمانی حیاط خلوت مواد مخدر بود، یادآور شد: همدان به لحاظ برخورد قضایی با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان نسبت به سایر استان‌ها عملکرد خوبی داشته است.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان نیز عملکرد شهرداری را در پاکسازی و تخریب مخروبه‌های آلوده به مواد مخدر و تجمع معتادان را مطلوب دانست و تصریح کرد: شهرداری در خصوص املاک زیر نظر شهرداری اقدام کرده و مناطق و محل‌های پاتوق و حضور معتادان را پاکسازی و اقدام به حصارکشی کرده است.

حسین خانجانی با بیان اینکه تپه پیسا به وضعیت قبلی رسیده است، گفت: در منطقه 4 یک سری از املاک در حال بررسی هستند که در صورت به نتیجه رسیدن 3 یا 4 هزار مترمربع از این منطقه آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به پاکسازی کامل منطقه 2 خاطرنشان کرد: پاکسازی مخروبه‌های منطقه 4 از جمله حمام کهنه نیز در حال بررسی است.

انهدام 22 باند مواد مخدر در شهر همدان/ تجمع معتادان در تپه پیسا