ارتقای شاخص‌های فرهنگی منوط به کار مستمر فرهنگی در جامعه است

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
ارتقای شاخص‌های فرهنگی منوط به کار مستمر فرهنگی در جامعه است

امام جمعه شهر پرندک با تاکید بر اینکه کار فرهنگی مقطعی تاثیرگذار نخواهد بود، گفت: ارتقای شاخص‌های فرهنگی منوط به کار مستمر فرهنگی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حجت الاسلام سید حسن محمدی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی زرندیه اظهار داشت: کار فرهنگی مقطعی تاثیرگذار نخواهد بود و ارتقای شاخص‌های فرهنگی منوط به کار مستمر فرهنگی در جامعه است.

وی تصریح کرد: معرفی شهرها به عنوان دارالمومنین بیانگر ریشه دینی و مذهبی آن دیار است و استمرار این موضوع منوط به اجرای کارهای فرهنگی و دینی با حضور فعال روحانیان است.

امام جمعه شهر پرندک در ادامه بر حضور مستمر روحانیان در اجرای کارهای فرهنگی و همکاری عوامل اجرایی و فعالان فرهنگی برای ارتقای شاخص های فرهنگی جامعه تاکید کرد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی نیز  آسیب‌های عزاداری‌ها را به دو نوع محتوایی و شکلی تقسیم کرد و گفت: باید با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان هیئات مذهبی، مداحان و روحانیون موارد لازم را متذکر شده و در راستای جلوگیری از انحرافات نسبت به آگاه سازی عموم عزاداران اقدام کرد.

برگزاری جلسه با هیئات مذهبی، کانون مداحان و مدیران نهادهای فرهنگی در خصوص برنامه ریزی تجمع بزرگ عزادران شهرستان در اربعین حسینی توسط اداره تبلیغات اسلامی و انجام پژوهشی در خصوص آسیب‌های عزاداری شهرستان توسط موسسه فرهنگی پژوهشی امیر پژوه مصوبات جلسه چهل و هشتم شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه بود.

ارتقای شاخص‌های فرهنگی منوط به کار مستمر فرهنگی در جامعه است