سرمایه‌گذاری 50 میلیارد ریالی برای تقویت زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
سرمایه‌گذاری 50 میلیارد ریالی برای تقویت زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین

مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری و همراهی مسؤولان استانی بیش از 50 میلیارد ریال صرف زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین شده تا شاهد فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد شهبازعلیزاده عصر امروز در جریان بازدید از فعالیت‌های زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی نمین اظهار کرد: با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری و همراهی مسؤولان استانی بیش از 50 میلیارد ریال صرف زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین شده تا شاهد فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی باشیم.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر و با حمایت دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی برای راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین و فعال کردن این پروژه عظیم انجام شده تا بستر و زمینه توسعه اقتصادی و اشتغال در این منطقه فراهم آید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: با تعیین محدوده و مشخص‌ شدن اراضی اختصاص یافته به این منطقه که بیش از دو هزار هکتار بوده، کارهای خوبی در این منطقه آغاز شده و تلاش جدی بر این است تا بتوانیم زمینه و بستر ارتقا توانمندی‌ها را فراهم آورده و نسبت به فعال کردن این پروژه که قلب اقتصادی مرکز استان به شمار می‌رود، فعالیت‌های خوبی را انجام دهیم.

شهبازعلیزاده با یادآوری اینکه انجام مطالعات راهبردی در این منطقه برای ایجاد زیرساخت‌های لازم از قبیل تأمین برق، آب، گاز و سایر نیازمندی‌ها آغاز شده است، افزود: قطعاً با راه‌اندازی این منطقه که همجوار با گمرک، فرودگاه و راه دسترسی به شمال کشور است، می‌توان امیدوار بود که با بسترسازی‌ها و اقدامات خوبی که انجام شده کارها و حرکت‌های تحول‌آفرینی را انجام داد.

وی در ادامه به ویژگی این منطقه برای ایجاد فرصت اشتغال به شکل مستقیم و غیر مستقیم به بیش از سه هزار نفر اشاره کرد و ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم با رویکرد رفع محرومیت‌ها در این منطقه زمینه و بستری را بعد از سال‌ها انتظار مردم در این منطقه فراهم آوریم تا هم فرصت اشتغال و هم توسعه و تحول اقتصادی به وجود آمده و زمینه یک حرکت تحولی را به خوبی مشاهده کنیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین مزیت منطقه ویژه اقتصادی نمین را در جذب سرمایه‌گذاران، تأمین مواد اولیه و ورود ماشین‌آلات متعدد بدون عوارض گمرکی و مالیاتی بیان کرد و گفت: در همه این زمینه‌ها برای حمایت از سرمایه‌گذاران معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

سرمایه‌گذاری 50 میلیارد ریالی برای تقویت زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین