شرایط بهره‌‌مندی بیشتر جوانان از امکانات ورزشی فراهم شود

یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵
شرایط بهره‌‌مندی بیشتر جوانان از امکانات ورزشی فراهم شود

استاندار هرمزگان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان خواستار فراهم شدن شرایط بهره‌ مندی بیشتر جوانان از امکانات ورزشی در استان هرمزگان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، جاسم جادری عصر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان هرمزگان، با تاکید بر لزوم مهیا شدن شرایط استفاده جوانان از امکانات ورزشی، اظهار کرد: از مسؤولان مرتبط با امور ورزش و جوانان انتظار می‌رود لیست تمامی امکانات ورزشی و فرهنگی موجود در استان را احصا و شرایط بهره‌مندی بیشتر مردم و به خصوص جوانان را از این امکانات فراهم کنند.

وی خواستار برنامه‌ریزی در جهت کاهش مشکلاتی همچون طلاق و اعتیاد به خصوص در نسل جوان شد و افزود: در کنار نشست‌ها و احصا مشکلات، باید به سمت برنامه‌های عملیاتی و پیشنهادات و راهکارها پیش برویم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: باید به سمت فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان برای جا انداختن، مسؤولیت اجتماعی شرکت‌ها و سازمان های موجود در بندرعباس که امکانات، تجهیزات و تولید دارند، پیش برویم تا از این رهگذار شهر و عموم مردم با بهره‌مندی و منتفع شدن از این فعالیت‌های موجود به پایداری آنها نیز کمک کنند و نباید رویه طوری باشد که مردم با دید بی‌اعتمادی به این شرکت‌ها و سازمان‌ها نگاه کنند.

جادری خواستار افزایش برگزاری برنامه‌های ورزش همگانی در هرمزگان شد و بیان داشت: نباید برگزاری این همایش‌ها مختص به پخش از شبکه‌های ملی شود بلکه باید رویکرد و محوریت آن افزایش تحرک مردم و ترویج سلامت باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد فرهنگ ورزش، شناسایی نقاط ضعف و قوت و تدوین برنامه‌های اصولی برای پویایی جامعه در حوزه ورزش و سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: هر کس در قالب شرکت‌ها و سازمان‌ها امکانات و فعالیت دارد، باید نسبت به مسؤولیت‌های اجتماعی خود واقف و پایبند باشد.

شرایط بهره‌‌مندی بیشتر جوانان از امکانات ورزشی فراهم شود