کنگره بزرگداشت حضرت آمنه(س) برگزار می‌شود

دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵
کنگره بزرگداشت حضرت آمنه(س) برگزار می‌شود

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری کنگره حضرت آمنه(س) از سوی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی در دیدار اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س) با آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: آستان مقدس امروز در کنار ایجاد فضای معنوی و زیارتی، مدرسه‌ای برای تعلیم و نشر آموزه‌های دینی شده است.

وی افزود: علاوه بر برپایی درس اساتید و بزرگان حوزه و درس و بحث طلاب در حرم کریمه اهل بیت(س)، کارهای زیادی در راستای نشر معارف قرآن و عترت در این حرم شریف انجام می‌شود که از جمله آنها خدمات کتابخانه‌ای، برنامه‌های تبلیغی و ترویجی، مجالس و محافل مختلف معرفتی و ... است که پیش از اذان صبح تا پاسی از شب به صورت روزانه برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به برگزاری کنگره حضرت آمنه(س) از سوی آستان مقدس ادامه داد: نخستین کنگره درباره شخصیت حضرت معصومه(س) و دومین کنگره درباره علی بن ابراهیم قمی برگزار شد که آثار و برکات فراوانی داشت، سومین کنگره نیز با عنوان حضرت آمنه(س) مادر گرامی پیامبر اکرم(ص) است.

وی افزود: مادر حضرت محمد(ص) شخصیتی هستند که بر گردن بشریت حق بزرگی دارند، این در حالی است که آثار موجود درباره این بانو کم است و در برخی از این منابع، شخصیت ایشان به صورت نادرست معرفی شده است.

فلاحی با اشاره به وظیفه بزرگی که در این عرصه بر دوش مسلمانان است، تصریح کرد: این کنگره در راستای ادای حقی به اندازه توانمان در معرفی این بانوی بزرگ است و انتظار می‌رود 50 اثر علمی در این عرصه تولید شده و در اختیار پژوهشگران قرار گیرد؛ همچنین ترجمه آثار موجود به زبان فارسی نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون فرهنگی آستان مقدس در ادامه برگزاری کنگره حضرت آمنه(س) را عاملی برای وحدت مذاهب مختلف اسلامی عنوان کرد.

کنگره بزرگداشت حضرت آمنه(س) برگزار می‌شود
jkkjkjkjkj